5 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
YFomina
16 листопада, 2011 - 14:00
Протягом робочого року, що триває, працівник (пенсіонер) скористався правом на відпустку без збереження заробітної плати, і використав її в повному обсязі (30 днів). Тепер він просить надати йому відпустку без збереження заробітної плати ще й за сімейними обставинами на 15 днів. Роботодавець не заперечує. Але виникає питання, чи не буде це порушенням?
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
21 листопада, 2011 - 10:49
Право на відпустки без збереження заробітної плати закріплено в розділі VI Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР. В статті 25 Закону «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР зазначаються випадки, коли відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов'язковому порядку. Така відпустка якраз і надається пенсіонерам за віком тривалістю до 30 календарних днів щорічно. В статті 26 Закону «Про відпустки» зазначаються умови надання відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін За сімейними обставинами та з інших причин працівникові може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, визначений угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік. З наведеної норми можна зробити висновок, що для отримання такої відпустки одного бажання працівника замало, обов'язковою умовою тут є спільна угода сторін. Працівник у заяві на ім'я роботодавця про надання зазначеної відпустки має зазначити сімейні обставини чи інші причини, що призвели до необхідності в такій відпустці. Перелік цих причин законодавством не встановлений, оскільки важливість їх залежить від конкретних обставин, які можуть скластися в житті Тому рішення надавати чи не надавати працівникові з тієї чи іншої причини зазначену відпустку належить виключно до компетенції роботодавця. Якщо роботодавець не заперечує щодо надання такої відпустки, то звичайно можна надати відпустку, передбачену ст. 26 Закону «Про відпустки»тривалістю до 15 календарних днів на рік.
Кисла_Валентина
21 листопада, 2011 - 11:27
Чи можна в рахунок 15 кал.днів (на рік) відпустки без збереження заробітної плати брати 1, 2 чи 5 днів або кілька разів по кілька днів? Таку відпустку по можливості ми надавали на прохання працівника тією частиною, якою він просить. Це питання виникло після одного із семінарів наших бухгалтерів, де прозвучало, що можна брати тільки один раз на рік: або всі 15кал.днів або кілька днів і все. На частини ділити не можна.
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
22 листопада, 2011 - 15:40
В статті 26 Закону України "Про відпустки" від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР немає заборони щодо поділу відпустки без збереження заробітної плати, а значить такий поділ цілком допустимий. Таку відпустку можна взяти частинами (1 , 2., 5 , 6 днів тощо), головне, щоб за рік не було перевищено, встановленого законом ліміту - 15 днів.
Юлия Анатольевна
22 листопада, 2011 - 12:44
Одна я такая или другие тоже ответа четкого не увидели? Как я поняла вопросы были: можно ли давать больше 30 к.д. пенсионеру и можно ли давать по одному дню из 15 разрешенных на отпуск без сохранения З/П!!! Ответ по первому не знаю, а вот по второму знаю точно конечно же можно, если работатель согласен и работник, то нет никаких ограничений, кроме как не больше 15 к.д.!!!