В Україні економлять на науковцях


В установах Національної академії наук України співробітників відправляють у неоплачувані відпустки. Про це повідомляє науковий співробітник Інституту математики НАН України Олександр Барановський.


“Насправді, і на зарплату вже не вистачає. З 1 березня у відділі фрактального аналізу Інституту математики НАН України, де я працюю, через необхідність заощаджувати бюджетні кошти звільнили співробітницю, яка працювала на допоміжній (не науковій) посаді. А весь інститут накрила ще й інша біда: всі співробітники змушені були в березні піти на 5 днів у неоплачувану відпустку”, — повідомляє вчений.

За його інформацією, в 2012 році на фінансування Національної академії наук у державному бюджеті України передбачено трохи менше 2,5 мільярдів гривень. Це лише близько 72% від бюджетного запиту Академії, що становить 3,4 мільярда гривень. Тому коштів на зарплати просто не вистачає.

“Десь у середині минулого року в нас закінчилася передплата на деякі наукові видання. Немає передплати на такі журнали як “Science”,”Nature”,”Physical Review Letters”. У нашій області (і взагалі в науці) “Science” і “Nature” — це головні видання. На жаль, Академія наук не забезпечує нам доступ”, — розповідає Сергій Шарапов з Інституту теоретичної фізики імені Боголюбова.

Ростислав Гринів з Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Підстригача (Львів) повідомляє, що в установі не вистачає грошей на передбачені законодавством доплати за наукові ступені та вчені звання і за керівництво аспірантами. Також Інститут не може собі дозволити купувати папір, картриджі, оплачувати відрядження. Комунальні послуги інститут оплачує за рахунок здачі в оренду кількох кімнат. Аналогічна ситуація склалася в багатьох установах НАН України.

За матеріалами: Левый Берег 

Основи кадрової справи: максимально просто
Авторський курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень