Реєструйся

В Україні процвітає продаж “липових” дипломів


Журналістське розслідування показало всі мінуси вітчизняної системи освіти. Виявляється, в Україні можна отримати диплом будь-якого ВНЗ будь-якої спеціальності без будь-яких турбот – за певну суму в умовних одиницях. Результати розслідування оприлюднив днями під час прес-конференції заступник директора ІА “Наш продукт” Олег Руденко.

“Не секрет, що в Україні можна легко купити “липовий” диплом. Основних варіанти два. Перший – коррупціонувати співробітників ВНЗ. У цьому випадку ваш диплом виходить повністю легальним, тобто він офіційно виготовляється, і дані про вас реєструються в спеціальній базі. Інша справа, що ви вступні іспити не здавали, реально пари в інституті не відвідували і освіти не отримували. Таких прикладів в нашій практиці достатньо “, – сказав О. Руденко.

У результаті журналістського розслідування, проведеного ІА “Наш Продукт” було куплено три дипломи про вищу освіту провідних ВНЗ України. Судячи з них, нинішня система виробництва і обліку дипломів, створена при Міносвіти, абсолютно неконтрольована і дає змогу заробляти на “липових” дипломах шахраям, у яких куплено освіту. Як виявилося, відбувається витік бланків дипломів, що сприяє процвітанню незаконного бізнесу.

На фальшивих куплених дипломах – на лицьовій стороні оригінальна поліграфічна основа – теслін, оригінальна голограма і оригінальний географічний оверлей.

“Вартість диплому залежить від року. Наприклад, диплом від 1998 року коштує 1700 доларів США. Ця комерція поширена в інтернеті. Шахраї при цьому дають рекомендації, куди з таким дипломом краще влаштовуватися на роботу”, – додав О.Руденко.

Джерело: ubr.ua