Реєструйся

В Україні зникнуть технікуми та ПТУ


Про це йшлося на засіданні Ради директорів ВНЗ I-II рівнів акредитації (об’єднує керівників 40 навчальних закладів Луганщини).

Рада директорів ВНЗ I-II рівнів акредитації відбулася на базі Стахановського навчального комплексу (коледжу-факультету) ЛНУ ім. Т. Шевченка.

Як повідомили в прес-центрі університету, в ході засідання член Комітету з питань освіти і науки Верховної Ради України Віталій Курило розповів луганським педагогам про те, як відбувається реформування освіти на державному рівні, пояснив, що чекає ВНЗ I-II рівнів акредитації у зв’язку з запланованим прийняттям нового Закону “Про освіту”.

“Всі технікуми, ПТУ та ін. будуть розділені на 2 групи і перейменовані в коледжі при університетах та професійні коледжі. Ця уніфікація спростить в першу чергу саму систему ВНЗ, українцям буде легше зробити вибір, куди йти вчитися”
, — зазначив Курило.

Також він розповів про той досвід співпраці коледжів і великих університетів, який є в Луганську. На його думку, злиття навчальних закладів має бути добровільним і ефективним, а у випадку надходження розпорядження “згори” отримати такий результат не завжди вдається.

Курило додав, що такий добровільний тандем ВНЗ уже багато років існує при ЛНУ імені Тараса Шевченка. “Це дало коледжам, технікумам і ліцеям вищу якість освіти за рахунок кадрів провідного ВНЗ, матеріальну підтримку, а ЛНУ — близько 12 тисяч студентів, які орієнтовані на продовження освіти в базовому навчальному закладі”, — пояснив нардеп.

Джерело: comments.ua