...
Реєструйся

Вартість робочої сили в Україні одна з найдешевших в Європі


Мінімальну зарплату до 960 грн. отримують близько 6% українців. А доходами більше 5 тис. грн. можуть похвалитися лише 8,7% громадян, пише “Дело”.
Офіційна заробітна плата в Україні залишається дуже низькою. Такий висновок можна зробити, проаналізувавши дані, оприлюднені Державним комітетом статистики.

Згідно з даними відомства, у вересні третина українців (32,6%) отримувала заробітну плату до 1,5 тис. грн.

Частка українців, які заробляють до 2 тис. грн., становить майже половину — 48,5%. А не більше 4 тис. грн. отримують близько 85% громадян України.

Що по регіонах?

Найбіднішими регіонами традиційно є області, в яких немає великих промислових підприємств. Найбільший відсоток людей, які отримують мінімальну зарплату, зафіксований у Чернівецькій (10,3%), Вінницькій (9,1%) та Тернопільській (8,7%) областях.

Найбільш забезпечені люди, за даними Держкомстату, живуть у столиці і східних регіонах країни. Українців, які заробляють більше 5 тис. грн., в Києві налічується 18,3%, у Донецькій області — 13%, у Луганській — 10,6% і в Дніпропетровській — 10,1%.

Найбільший відсоток людей, яким платять мінімальну зарплату, зайнятий у рибному господарстві (16,1%) і в сільському господарстві (10,1%).

Найвищі зарплати (більше 5 тис. грн.) Платять у фінансовій сфері (28,5%), у сфері нерухомості (15,8%) і промисловості (14,1%). До речі, найбільш високооплачуваною промисловою сферою є видобуток корисних копалин, у першу чергу вугілля — 36,4% працівників отримують більше 5 тис. грн.

Ми — в хвості Європи

Вартість робочої сили в Україні одна з найдешевших в Європі, впевнені опитані “Делом” експерти. Причому з кожним роком українці в реальних цифрах заробляють дедалі менше.

“На початок 90-х років частка оплати праці в собівартості продукції становила в середньому близько 33%, хоча на Заході в цей же період цей показник становив 40-45% (зараз у високотехнологічних галузях — до 60%). На даний момент частка оплати праці в собівартості продукції складає в середньому не більше 10-12%”, — каже Людмила Шангіна, директор соціальних програм Центру Разумкова.

“Але якщо проаналізувати інформацію по окремих галузях, то дані ще більш плачевні. Приміром, у сільському господарстві цей показник становить близько 7%, а в деякі періоди в металургії — менше 1%, — продовжує експерт. — При цьому саме низька вартість робочої сили офіційно належить одним з головних чинників конкурентоспроможності національної економіки, що є неприйнятним для держави, який вважає себе європейською”.

Джерело: ubr.ua