Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
Lybov_Ogorodnya
1 квітня, 2020 - 14:51
Доброго дня! Я працюю в ресторані, ресторан зачинений у зв'язку з карантином і не веде жодної трудової діяльнсті. Більшість працівників відмовилися писати заяву на відпуску за власний рахунок на період карантину (взагалі ніяку). Тепер я не знаю як оформити їх відсутність, або як переконати їх написати заяви, щоб мати змогу видати наказ. Що я маю ставити в табелі, НЗ? Тоді це означає прогул.
shef_kadry
8 квітня, 2020 - 09:56

Оскільки відпустка  без збереження заробітної плати надається виключно за бажанням працівника, то примушувати або витребувати від працівників заяви про надання такої відпустки роботодавець не має права. Оскільки дана відпустка надається за бажанням працівника. Щодо надання щорічної відпуски то якщо така відпустка надається за графіком відпустки, і тільки за погодженням між працівником і роботодавцем, може бути надана поза графіком.

Що стосується переконання працівників, то таке переконання може бути тільки на особистих взаємовідносинах і роз’яснення, оскільки це стосується заробітної плати працівників. Можна досягнути компромісу наданням щорічних відпусток та відпусток без збереження заробітної плати на частини періоду карантину.

Щодо прогулу, закриття Вашого закладу обумовлено введенням карантину, і не вихід у в’язку з цим працівників на роботу не може бути розцінено як прогул. У разі закриття закладу у зв’язку з неможливістю здійснення його діяльності заклад фактично припинив діяльність і працівникам має бути оголошений простій або заклад може бути перепрофільований.