Реєструйся

Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини: надаємо по-новому


  1. Хто має право на відпустку у зв’язку з усиновленням дитини?
  2. За яких умов вона надається?
  3. Яка тривалість такої відпустки?

З метою приведення Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) та Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон № 504) у відповідність до вимог Сімейного кодексу України (далі — СКУ) щодо усиновлення дітей віком від 2 місяців і забезпечення рівних прав усіх усиновлювачів на отримання одноразової оплачуваної відпустки у зв’язку з усиновленням дитини було ухвалено Закон України від 30 травня 2019 року № 2728-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування» (далі — Закон № 2728), який набув чинності 21 червня 2019 року.

Раніше у статті 182 КЗпП було закріплено право жінок на відпустку у зв’язку з усиновленням новонародженої дитини безпосередньо з пологового будинку. Водночас це суперечило вимогам частини 1 статті 209 СКУ та статті 28 Закону України від 13 січня 2005 року № 2342-IV «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», якими передбачено, що дитина, покинута в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або яку відмовилися забрати з них батьки, інші родичі, може бути усиновлена після досягнення нею двомісячного віку.

Отже, в Україні усиновлення новонародженої дитини безпосередньо з пологового будинку неможливе. Це пов’язано з тим, що батьки можуть відмовитися від дитини, перебуваючи у стані афекту (наприклад, якщо дитина небажана). Причиною залишення дитини може бути також непоінформованість діда, баби чи інших родичів дитини про її народження. Двомісячний термін і потрібний для того, щоб провести відповідну роботу з батьками та родичами стосовно повернення дитини в біологічну родину.

Таким чином, у законодавстві виникла колізія: відповідно до частини другої статті 17 Закону № 504 особа, яка усиновила новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку, мала право на відпустку у зв’язку з усиновленням, але ця норма не реалізовувалася, оскільки суперечила іншим законодавчим актам, а в частині першій статті 181 Закону № 504 було закріплено право на зазначену відпустку лише для осіб, які усиновили дитину після досягнення нею трирічного віку.

Згідно зі статистичними даними були позбавлені права на відпустку у зв’язку з усиновленням: у 2016 році ― усиновлювачі 907 дітей, у 2017 році ― усиновлювачі 893 дітей, у 2018 році ― усиновлювачі 773 дітей.

Слід зауважити, що відповідно до частини 4 статті 232 СКУ усиновлення надає усиновлювачеві права і покладає на нього обов’язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини. Отже, усі батьки мали можливість використовувати відпустку у зв’язку із вагітністю та пологами, а усиновлювачі дітей віком від 2 місяців до 3 років права на відповідну відпустку не мали.

З набуттям чинності Законом № 2728 усі усиновлювачі незалежно від статі та віку усиновленої дитини мають змогу отримати відпустку у зв’язку з усиновленням. Це полегшить адаптацію дитини в сім’ї, сприятиме налагодженню соціальних й емоційних зв’язків дитини та її нових батьків, формуванню у них взаємної прив’язаності, поваги та любові.

Згідно зі змінами, унесеними до статті 182 КЗпП, відпустка у зв’язку з усиновленням дитини надається за умови, що заява про її надання надійшла не пізніше 3 місяців із дня набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини. Відповідні зміни внесено й до статті 18-1 Закону № 504.

Також потрібно пам’ятати, що згідно з частиною першою статті 23 Закону № 504 витрати, пов’язані з оплатою відпусток у зв’язку з усиновленням дитини, здійснюються за рахунок коштів підприємств, установ, організацій, призначених на оплату праці, або за рахунок коштів фізичної особи, в якої працюють за трудовим договором працівники. Однак з огляду на наведені статистичні дані прогнозоване збільшення усиновлювачів в Україні у найближчі роки не перевищить 1000 осіб. Для роботодавців це не критично.

Насамкінець слід зауважити, що Кабінет Міністрів України розпорядженням від 9 серпня 2017 року № 526-р схвалив Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017–2026 роки. Сподіваємося, зміни у сфері надання відпусток у зв’язку з усиновленням дитини сприятимуть її реалізації.

Зразок оформлення наказу про надання відпустки у зв’язку з усиновленням дитини

Завантажити зразок документа

Ця стаття — частина Живого журналу «КАДРОВИК.UA». Оформіть передплату на 2023 рік із подарунками.

Автор: Юлія Гайдаржи,
генеральний директор Директорату соціальних послуг та інтеграції Міністерства соціальної політики України

Матеріали до теми


Держава фінансуватиме громадські об’єднання, що надаватимуть соціальні послуги особам з інвалідністю
Уряд ухвалив постанову від 27 січня 2023 року № 70 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю» (далі ...
Дещо про обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності: роз’яснення ПФУ
Ситуація Чи виключаються із розрахункового періоду, за який визначається середньоденна заробітна плата працівника для обчислення йому допомоги по тимчасовій непрацездатності, ...
Верховний Суд дійшов висновку, що листки непрацездатності від лікарів – ФОПів підтверджують право на виплату
КАС ВС висловив позицію щодо виплати допомоги за листком непрацездатності, виданим лікарем, що провадить медичну практику як ФОП. Йдеться про постанову Верховного Суду від ...