...
Реєструйся

Випускник, який не відпрацював за напрямом, зобов’язаний відшкодувати вартість навчання


Держфінінспекція нагадала, що випускник, який навчався за бюджетний рахунок, зобов’язаний відшкодувати вартість навчання в разі невідпрацювання за напрямом не менше трьох років.

У разі неприбуття молодого фахівця за направленням або відмови без поважної причини приступити до роботи за призначенням, звільнення його з ініціативи адміністрації за порушення трудової дисципліни або за власним бажанням протягом трьох років випускник зобов’язаний відшкодувати в держбюджет вартість навчання.

Отже, сам факт працевлаштування випускників, які не прибули на роботу за направленням і не відпрацювали призначений термін, не дає підстав вважати відшкодуванним вказане порушення.

У такому випадку необхідно ініціювати перед керівництвом навчального закладу питання проведення претензійно-позовної роботи з метою стягнення з випускників вартості навчання, як це передбачено законодавством. Тільки в разі надходження коштів до бюджету (що буде підтверджено відповідними платіжними документами) таке порушення можна вважати відшкодуванним (лист від 05.11.2012 р. № 02-18/1221).