...
Реєструйся

Виробнича необхідність чи дискримінація?


Шановні кадровики!

Не секрет, що останнім часом у більшості об’яв про вакансії роботодавці встановлюють віковий ценз – 30, 35, рідше 40 років.

Трудове законодавство, як відомо, прямо забороняє дискримінацію при наймі на роботу, у тому числі за віковою ознакою. Однак обмежень за віком у вимогах до кандидатів на посади не стає менше. Проблема стає дедалі гострішою, особливо з огляду на плани уряду щодо збільшення пенсійного віку і мінімального страхового стажу для отримання трудової пенсії.

Наш портал цікавиться думкою професіоналів кадрової справи з цього приводу: можливо, роботодавці мають рацію, наймаючи молодих, енергійних, перспективних для ефективного вирішення виробничих і бізнесових завдань у сучасних ринкових умовах? А може, вони перебувають під впливом стереотипу щодо відсутності ентузіазму у людей середнього віку, втрачаючи натомість можливість залучити досвідчених і відповідальних професіоналів?

Тож просимо вас, шановні відвідувачі порталу, висловити свою думку з цього приводу – взяти участь в опитуванні на нашій головній сторінці. Результати будуть використані в підготовці аналітичного матеріалу щодо сучасних проблем ринку праці в Україні.

З повагою, редактор порталу Анастасія Постернак