...
Реєструйся

Підсумки літа і прогнози на осінь на ринку праці


Літо 2010 року ознаменувалося явним “потеплінням” на ринку праці. Потреба в персоналі зростала, а в деяких секторах бізнесу знову заговорили про “кадровий дефіцит”.


Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили фахівці порталу «rabota.ua», спираючись на дані проведеного ними аналітичного дослідження.

Дослідники відзначають, що ситуація на ринку праці стрімко наближається до докризової: хороших фахівців знайти складно, а вони, у свою чергу, отримують все більше пропозицій роботи. На їхню думку, зараз роботодавці спокійно і розмірено планують найм нових або заміну існуючих співробітників.

Водночас відзначається, що сьогодні розмітка карти кадрового ринку є вкрай неоднорідною. Якщо в 2007-2008 роках спостерігався високий попит на фахівців практично всіх рівнів і майже у всіх секторах бізнесу, то зараз деяким категоріям фахівців ледве вдається знайти роботу за фахом, а на працівників інших категорій ведеться “полювання”.

За свідченням статистики порталу “rabota.ua”, найвища потреба в персоналі відчувається традиційно в IT, також спостерігається зростання попиту на фахівців у галузі фінансів підприємства, ключових фахівців рітейлу і банківської сфери. Трохи менш активний рекрутинг у медичному і логістичному секторах.

Досі залишається високим попит на фахівців з продажу, – тенденція, яку експерти прогнозували ще на початку року. Роботодавці особливо активно шукають «продажників» – це найбільш «слабке місце» ринку праці. На думку аналітиків, у секторі продажів були, є і будуть надалі і найвищий попит, і найвища пропозиція на ринку праці.

У прогнозах на осінь експерти ринку праці обережні, але одностайні в очікуванні посилення наявних трендів. На їхню думку, диктувати свої умови будуть IT-спеціалісти, а також кваліфіковані управлінці у сфері фінансів, продажів і, зокрема, роздрібної торгівлі. Набагато простіше буде знайти роботу в сфері управління персоналом, у банківському напрямку і маркетингу, але про докризові показники говорити поки занадто рано.

У зв’язку з Євро-2012 надії покладають і на ринок праці готельно-ресторанного бізнесу – очікується як стрімке зростання попиту, так і суттєве підвищення професійного рівня фахівців сектора.

Джерело:statuspress.com.ua