Реєструйся

Влада створить комісії, які будуть визначати дані про зарплату чорнобильців


Кабінет Міністрів прийняв постанову від 26.09.2012 р. № 886 “Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986–1990 роках”.

У місячний термін Міністерству соціальної політики доручено створити комісію з визначенню даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986–1990 роках, такі ж регіональні комісії повинні створити Раду міністрів Криму, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постановою затверджується Типове положення про такі комісії. Зокрема, регіональна комісія розглядатиме письмові заяви громадян України з числа інвалідів внаслідок каліцтва чи захворювання (категорія 1) та осіб, які втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи про видачу довідки про заробітну плату, отриманої за роботу в зоні відчуження в 1986–1990 роках, у випадку, коли підприємство, установу чи організацію ліквідовано без правонаступника.

За результатами обробки поданих заявником документів регіональна комісія в місячний термін з дати реєстрації заяви приймає рішення про достатність підстав для видачі довідки про заробітну плату. За бажанням заявника він може бути запрошений на засідання регіональної комісії. Рішення регіональної комісії оформляється протоколом, який підписується її головою та присутніми на засіданні членами.

За відсутності підстав для видачі довідки про заробітну плату копія рішення регіональної комісії у тижневий термін надсилається заявникові із зазначенням причин відмови. Якщо заявник не згоден з таким рішенням, він може подати відповідну заяву в центральну комісію. У разі невдоволення рішенням останньої, заявник має право звернутися до суду.