...
Реєструйся

Влада вирішила не змінювати механізм нарахування виплат при пологах


Розміри виплат допомоги по вагітності та пологах не будуть зменшені. Про це заявив Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, коментуючи повідомлення про можливість градації цих виплат для жінок залежно від тривалості роботи на підприємстві, повідомляє прес-служба Міністерства.

Чиновник зазначив, що Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернувся в Міністерство соціальної політики з ініціативою обмежити деякі випадки зловживань з оформленням допомог по вагітності та пологах певними роботодавцями, проте ця ідея не була підтримана.

Нагадаємо: Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності пропонує здійснювати мінімальні виплати жінкам, які пропрацювали на новому місці роботи менше 180 календарних днів. Справа в тому, що роботодавці почали залучати вагітних жінок до шахрайських схем. Їх наймають за кілька тижнів до пологів, виплачують максимальну зарплату, щоб надалі жінки отримували підвищену допомогу по вагітності та пологах.

Фонд розробив новий механізм розрахунку середнього розміру допомоги застрахованим громадянам у зв’язку з народженням у них дітей. Законопроект обмежить таку допомогу розміром нарахувань на мінімальну зарплату у випадку, якщо жінка до відпустки по вагітності та пологах пропрацювала на новому місці роботи менше 180 календарних днів протягом останніх 12 місяців.

Уточнимо, що йдеться про допомогу, яка надається зазначеним Фондом застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки по вагітності та пологах. Іншими словами, про так звані лікарняні. Детальніше з умовами їх надання і тривалістю виплати, а також з розміром виплат можна ознайомитися в ст. 38 і 39 Закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням”.