Реєструйся

ВНЗ не наважуються підняти ціни на навчання


Випускників шкіл цього року на 40 відсотків більше, ніж було в минулому, проте ВНЗ не стали роздувати ціни на контрактне навчання.

Як повідомляє газета “Сегодня”, в КНУБА, на відміну від 2011 року, коли розцінки на архітектурні та інженерно-технічні спеціальності зросли на 20-25 відсотків, в цьому році жодна спеціальність не подорожчала.

“Минулого року нам вдалося заповнити контрактні місця тільки на архітектурі. На інших спеціальностях контрактників було дуже мало. Тому ми і вирішили не піднімати ціни, щоб привернути більше студентів”, — розповів проректор з навчальної роботи і комплексного розвитку КНУБА Геннадій Лагутін.

З тих же причин залишилися на колишньому рівні розцінки в Київському національному торговельно-економічному університеті (КНТЕУ). Як і минулого року, тут можна стати юристом за 17 590 гривень на рік, а економістом — за 14 490-17 590 гривень, залежно від спеціальності.

А ось в КНУ імені Тараса Шевченка ціни на деякі спеціальності залишилися колишніми, зате подорожчала “Міжнародна економіка” (вчитися тут тепер коштує 23 000 на рік, що на 1360 дорожче, ніж було в минулому). Також тут подорожчали інженерно-технічні спеціальності.