ВР ухвалила за основу законопроект “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень”


Верховна Рада ухвалила у першому читанні проект Закону “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень”. За відповідний законопроект проголосували 238 народних депутатів, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Згідно з проектом закону, держава, зокрема, гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов’язання боржником вчинити певні дії щодо майна в разі, коли боржником є державний орган, державне підприємство, установа, організація, юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства.

Законопроектом пропонується визначити, що примусова реалізація майна юридичних осіб – це відчуження об’єктів нерухомого майна та інших основних засобів виробництва, з використанням яких юридичні особи здійснюють виробничу діяльність, а також акцій (часток, паїв), що належать державі і передані до їх статутного фонду.

Водночас дія цього закону не повинна поширюватися на рішення суду, стягувачем за якими є державний орган, державне підприємство, орган місцевого самоврядування, підприємство, установа, організація, що належать до комунальної власності.

Окрім того, законопроект передбачає, що виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється Державною казначейською службою України в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу. У разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень – за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Джерело: Укрінформ