Поправки до Пенсійної реформи позбавили українців 200-300 гривень пенсії – депутат


Нещодавно прийняті Верховною Радою поправки до закону про Пенсійну реформу фактично заморожують пенсії, адже вони будуть нараховуватися, виходячи з розрахунку середньої зарплати на 2007 рік, а не на 2009-й, як пропонували представники опозиції.

Про це в ефірі 5 каналу заявив народний депутат від БЮТ-Батьківщина Андрій Павловський.

“Це була так звана поправка щодо осучаснення пенсій, тому що на сьогоднішній день уряд розраховує пенсії з розрахунку середньої зарплати, яка була на 2007 рік, вона тоді складала 1165 гривень. Зараз, наприклад, в 2009 році вона була приблизно 2000 гривень. Тобто різниця становить між цими зарплатами понад 900 гривень. Це все веде до того, що в результаті перерахунку всіх формул пенсій кожен пенсіонер 200 – 300 гривень недоотримає. Але якби ми ввели цю поправку, то пенсії людей збільшилися б, в результаті осучаснення, на 300 гривень. А так, фактично, вони є замороженими”, – заявив Павловський.

Депутат-регіонал Володимир Зубанов погодився, що майбутні пенсіонери втратять близько 200 гривень пенсії, але наголошує, що уряд все ж обіцяв  залежно від економічної ситуації піднімати пенсії.

“Це більше стосується тих людей, яким залишилося п’ять років до пенсії – це так, там є певні моменти, може гривень 200 вони і втратять, але якщо реформа буде працювати, то ми бачимо, що уряд налаштований щокварталу збільшувати пенсії на відповідні відсотки, що залежать від того, як працюватиме економіка”.

Джерело: ua.korrespondent.net