Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

3 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
Irina-K
16 березня, 2011 - 19:47
Здравствуйте, уважаемые специалисты и интересующиеся работой кадровика! С приемом на работу молодых людей в возрасте от 18 лет и старше возникает ряд вопросов, по которым и прошу вашей помощи: 1. Можно ли принимать подходящего по всем критериям работника без наличия у него приписного свидетельства или, соответственно возрасту, военного билета? 2. Если работник имеет регистрацию в другом городе, каковы действия кадровика? 3. Работник был принят с приписным свидетельством. После достижения 25 лет не получил военный билет, не смотря на многочисленные обращения в военкомат. Каковы права и обязанности работодателя, работника и военкомата в данном случае, как разрешить данную проблему с наименьшими затратами времени?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
17 березня, 2011 - 16:10
1. Військовозобов’язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку, приймають на роботу (навчання) лише після зарахування їх на військовий облік в облікових органах за місцем проживання (п.20 Інструкції з військового обліку військовозобов’язаних і призовників на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах, затвердженої наказом Міністра оборони України від 27.06.1995 № 165). 2. При укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством (ст. 25 КЗпП). 3. Цю проблему повинен вирішувати військомат, а не підприємство чи призовник.
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
18 березня, 2011 - 11:53
Хотілось додати інформацію стосовно відповідальності керівників підприємств при прийнятті військовозобов'язаних і призовників, які не перебувають на військовому облік. Статтею211-3 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність при прийняття на роботу військовозобов'язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку Прийняття керівниками або іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій, колективних сільськогосподарських підприємств і навчальних закладів на роботу (навчання) військовозобов'язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку за місцем проживання, - тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.