Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Як можна скоротити робочий день у п’ятницю на одну годину (при 40-годинному робочому тижні), щоб це не відбилося на заробітній платі?

На запитання відповідає Григорій МАКСИМЕНКО, експерт з умов та режимів праці

Згідно зі статтею 57 КЗпП час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності відповідно до законодавством.

Статтею 142 КЗпП трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовими колективами за поданням власника або уповноваженого ним органу і виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на основі типових правил.

Враховуючи зазначене, скоротити робочий день у п’ятницю на одну годину при 40 годинному робочому тижні можна, перерозподіливши години роботи впродовж робочих днів тижня і, передбачивши це у правилах внутрішнього трудового розпорядку.

Як приклад такого перерозподілу можна навести години роботи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, яким відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про тривалість робочого дня для працівників органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування» від 10 грудня 1993 року № 1010 рекомендовано встановити для працівників апарату таку тривалість роботи по днях тижня: понеділок, вівторок, середа, четвер — по 8 год. 15 хв., п’ятниця — 7 год.; вихідні дні — субота і неділя.

Журнал "Довідник кадровика" №11, 2011