Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»

Як працювати з керівником, який молодший за вас

Дата публікації: 14.02.2013

Молоді керівники, як правило, працюють з великим ентузіазмом і енергією, що приносить бажані для компанії результати і виправдовує покладену на них довіру, повідомляють ФІНАНСИ bigmir) net.

Але не завжди призначення на керівну посаду молодої людини сприймається адекватно його колегами. Іноді хтось сам мітив на це місце, але керівництво прийняло інше рішення. А буває і так, що молодий бос швидко змінюється у відносинах з колегами, бажаючи підкреслити значущість своєї персони на цій посаді.

Не всі в цьому світі дістається справедливо і є така ймовірність, що і ваш безпосередній керівник отримав посаду незаслужено. У цій ситуації не треба втрачати своєї гідності, не говорити зверхньо з молодим начальником і не тиснути на нього, інакше ваше перебування на цій роботі може швидко закінчитися. Пам'ятайте про етикет і виконуйте гідно свої посадові обов'язки.

Якщо вас надто сильно турбує молодість начальника, ви відчуваєте до нього ворожнечу і навіть ненависть, варто замислитися, чому це так сильно вас зачіпає? Можливо злість, роздратування, професійна невпевненість є наслідком, перш за все вашого внутрішнього стану та невирішених особистісних проблем. Спробуйте об'єктивно оцінити себе, свої можливості, визначте слабкі місця в своїй роботі і намітьте шляхи нормалізації відносин.

Однією з частих проблем є відносини молодого керівника з підлеглими старшими за віком. Чим більший віковий розрив, тим більше підлеглий відчуває себе ураженим. У молодого керівника можуть бути блискучі знання в фінансових або виробничих питаннях, але через молодість не вистачає досвіду в звичайних людських взаєминах.

Сприймайте вашого молодого керівника не за віком і не за зовнішніми даними, а об'єктивно по його роботі, по тих результатах, яких ви досягаєте під його керівництвом, за тими методами та підходами, які він використовує для вирішення поставлених перед колективом завдань.

Відповідно кожен начальник повинен звертатися до своїх підлеглих тільки з повагою і на "Ви", підтримувати довірчі відносини і створювати здоровий психологічний клімат у колективі, не дистанціюватися від підлеглих, використовувати знання більш досвідчених співробітників, подавати у всьому особистий приклад. Досягнення загального успіху багато в чому залежить від чіткості поставлених завдань перед всім колективом і кожному окремо співробітникові, від правильного стимулювання праці.