...
Реєструйся

Як убезпечитися від урізання зарплати?


Ви отримали неприємну звістку про зниження вашої зарплати – не варто впадати у відчай або одразу відкрито конфліктувати з керівництвом. Є чимало способів винести користь із цієї ситуації.

Не погоджуйтеся одразу

Якщо керівник інформує про урізування вашої зарплати, не ухвалюйте рішення одразу. Утримайтеся від будь-яких коментарів – чи то в усній формі, чи то в письмовій. Якщо на вас тиснуть, ви можете сказати щось на зразок: “Я не можу дати відповідь просто зараз. Мені треба подумати над цим й обговорити це питання з моєю сім’єю”.

Необхідно виграти для себе трішечки часу. Для чого? Вам треба з’ясувати всі факти, пов’язані зі скороченням окладів, перш ніж ухвалити рішення. Урізування зарплати може вплинути на вашу вихідну допомогу та компенсації за невикористані дні відпустки. Крім того, скорочення компенсацій може вплинути на переговори з приводу заробітної плати з майбутніми роботодавцями, оскільки в записі про останній оклад може бути значно менша сума, ніж ваша робота насправді коштує.

Тільки факти

Після того, як ви вже оговталися від шоку, перейдіть до встановлення фактів. Запитання, які слід поставити керівництву:

• Урізування зарплати є обов’язковим чи добровільним?

• Скільки вам платитимуть після зниження окладу?

• Кому ще уріжуть зарплату?

• Скільки часу протриває виплата урізаної зарплати?

• Коли буде зворотне відшкодування?

• Як це позначиться на бонусах і пільгах?

• Чи буде необхідність працювати понаднормово або виконувати додаткові завдання?

• Які плани в компанії для покращання ситуації?

Запитання, які слід поставити собі:

• Наскільки велика необхідність вашої роботи в цій компанії?

• Чи вірите ви в те, що компанія впорається зі виниклими в ній труднощами?

• Чи довіряєте ви тому, що говорить керівництво?

• Може, настав час знайти нову роботу?

Після збору інформації, зовнішньої та внутрішньої, ви можете поговорити з юристом служби зайнятості та вивчити всі юридичні варіанти й ваші права.

Варто піти на переговори

Після вивчення фактів, можливо, ви побажаєте залишитися на вашій нинішній роботі, але подумайте, чи зможете ви зробити зменшення окладу максимально зручним для вас.

Є сенс обговорити ваш графік і місце роботи. Запропонуйте скорочений графік, як, наприклад, 4-денний робочий тиждень. Або спробуйте організувати роботу вдома, що зменшить ваші витрати на щоденні поїздки на роботу.

Нарешті, попросіть укласти письмову угоду з приводу скорочення заробітної плати, строків відновлення колишнього окладу, компенсацій за втрату заробітної плати. Ваш керівник може перешкоджати цьому, але, якщо ви працюєте в невеликій компанії, ви можете спробувати домовитися.

Якщо після збору інформації та переговорів ви почуваєтеся загнаним у кут, пам’ятайте: це не так. У вас усе ще є вибір. Однак для того, щоб вжити будь-яких дій, можливо, доведеться проконсультуватися з юристом або звернутися до центру зайнятості за місцем проживання.

Оскільки більшість людей зайнята на контрактній основі, ви або ваш роботодавець можете перервати угоду в будь-який час, і ваша зарплата може знижуватися доти, поки це здійснюється в рамках закону.

Якщо у вас є трудовий договір, то ви можете відмовитися від зменшення окладу взагалі, але тільки в тому випадку, якщо в договорі застережені умови компенсації та стверджується, що ваш роботодавець не може змінити умов без вашої згоди. Зменшення окладу є порушенням контракту, й адвокат може допомогти вам обговорити умови вашого звільнення або боротися за повну оплату праці.

Зрештою, ви можете тимчасово погодитися на скорочення заробітної плати, оновити своє резюме та розпочати пошуки нової роботи.

Джерело:tochka.net

Матеріали до теми


ТЦК та СП ігнорує відстрочку заброньованого: чи можна оскаржити в суді?
Вже понад рік діє оновлений порядок бронювання. Він надає можливість бізнесу подавати на бронювання критично важливих працівників і отримувати для ...
Актуальні питання обліку ВПО в центрі зайнятості під час воєнного стану
Питання оформлення на облік у центрі зайнятості не втрачають своєї актуальності, тим паче в період дії воєнного стану, коли люди ...