Реєструйся

Які доходи платника єдиного податку враховуються для розрахунку субсидії


Які доходи платника єдиного податку – фізичної особи включаються до розрахунку сукупного доходу для отримання субсидії на оплату комунальних послуг?
(Валентина Б.)

У розрахунок сукупного доходу для здобуття житлової субсидії враховується загальний дохід, отриманий платником єдиного податку — фізічною особою у звітному періоді без урахування витрат. Пояснімо.
Відповідно до п. 8, п. 13 Положення № 848, розрахунок сукупного доходу для призначення субсидії провадиться відповідно до Методики № 468.
Так, в п. 5.4 Методики № 468 зазначено, що доходи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, визначаються на підставі даних державних податкових адміністрацій. При відсутності цих даних доходи фізичних осіб — підприємців та фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, визначаються на підставі даних книги обліку доходів і витрат за встановленою формою.
При цьому податкові органи при поданні даних про доходи платника єдиного податку — фізичної особи користуються даними про доходи, які платник єдиного податку вказав у декларації.
Форма податкової декларації для платників єдиного податку — фізичних осіб містить обсяг доходу за звітний (податковий) період, визначений відповідно до ст. 292 ПКУ, та не передбачає звіту за видатками.

З документу
Доходом платника єдиного податку – фізичної особи є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ. При цьому в дохід не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати та відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, що належить на правах власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
(п. 292.1 ПКУ)

Отже, платники єдиного податку — фізичні особи можуть отримати довідку в податкових органах лише про обсяг доходу за відповідний звітний період, зазначений ними в поданій декларації, без урахування витрат. Такі ж дані податківці будуть представляти і на запит управлінь праці та соціального захисту для підтвердження доходів, зазначених платниками єдиного податку — фізичними особами, що звернулися за призначенням житлової субсидії, у декларації про доходи та витрати.

Людмила Гайдукевич,
эксперт,
ЛІГА:ЗАКОН

Матеріали до теми


Розширення зони обслуговування та збільшення обсягу робіт: поняття, оформлення, оплата праці
У СТАТТІ: Як оформити покладання на працівника додаткових обов’язків у вигляді розширення зони обслуговування або збільшенні обсягу виконуваних робіт? На ...
Чи потрібно новоприйнятому працівникові повторно проходити навчання з охорони праці?
ЗАПИТАННЯ Чи повинен працівник в разі прийняття на інше підприємство проходити навчання і перевірку знань з питань охорони праці, якщо ...