Реєструйся

За нерівну оплату праці за гендерною ознакою можлива адмінвідповідальність


Народні депутати хочуть внести зміни до ст. 41 Кодексу про адміністративні правопорушення.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2077а, яким передбачається встановити відповідальність роботодавця за порушення законодавчо встановлених вимог про здійснення оплати праці жінок і чоловіків.

Народні депутати, які подали законопроект, пропонують доповнити ст. 41 Кодексу про адміністративні правопорушення нормою, яка визначає відповідальність за порушення роботодавцем законодавчо встановлених вимог щодо здійснення оплати праці жінок і чоловіків при однаковій кваліфікації та однакових умовах праці. Відповідальність передбачена у вигляді накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як зазначено в пояснювальній записці, найбільше розходження в оплаті праці між чоловіками і жінками спостерігається в приватному секторі, де правила виплат встановлюють власники підприємств. Депутати впевнені, що власники підприємств не дотримуються українського законодавства, яке забороняє знижувати оплату праці залежно від статі, відчуваючи безкарність.

«Не часто почуєш, що роботодавці притягнуті до відповідальності за порушення рівності оплати праці для чоловіків і жінок. На нашу думку, це пов’язано і з тим, що чинним законодавством прямо не передбачена відповідальність за відповідне правопорушення», – вважають нардепи.

ЛІГА:ЗАКОН