4 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
AniannaPia
12 листопада, 2013 - 10:45
Як правильно підрахувати загальний стаж роботи працівника, наприклад:  запис 1. 23.07.1987 р. Прийнята в дитячий садок №2 вихователем. Наказ № 42 від 07.07.1987 р.  запис 2. 10.10.1995 р. Звільнена за угодою сторін. наказ № 5 від 10.10.1995 р.    Стаж рахувати з дати наказу чи з дати запису в трудовій книжці, тобто стаж з 23.07.1987 чи з 07.07.1987 ???? Заздалегідь вдячна.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
12 листопада, 2013 - 11:16
Відповідно до п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок при внесенні до трудової книжки відомостей про роботу у графі 1 зазначається порядковий номера запису, а у графі 2 – дата прийняття на роботу. З цього дня і рахується стаж роботи, тобто з 23.07.1987.
Ilosya
8 квітня, 2014 - 14:51
Доброго дня! Підкажіть будь ласка, час навчання у вищих навчальних закладах на денній формі зараховують  до загального трудового стажу тільки якщо навчання відбулося до 1 січня 2004 року? Завчасно дякую!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
8 квітня, 2014 - 15:37
З 1 січня 2004 року набув чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі — Закон № 1058), згідно з яким до страхового стажу зараховуються лише той період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Мінімальний страховий внесок — сума коштів, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску, встановлених законом на день отримання заробітної плати (доходу). Перелік осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, визначено статтею 11 Закону № 1058. Цим переліком не передбачено такої категорії осіб, як студенти. Особи, які навчаються у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, училищах після 1 січня 2004 року можуть скористатися своїм правом на добровільну участь у сплаті страхових внесків до Пенсійного фонду України у порядку, передбаченому статтею 12 Закону № 1058. Разом з тим у пункті 4 статті 24 Закону № 1058 зазначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набуття чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше. Види трудової діяльності, що зараховувалися до стажу роботи, який давав право на трудову пенсію у період до 1 січня 2004 року, визначено статтею 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-XII (далі — Закон № 1788). Згідно із пунктом «д» зазначеної статті до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі. Таким чином, при обчисленні пенсії страховий стаж за періоди після 1 січня 2004 року визначається згідно із Законом № 1058, а за періоди до 1 січня 2004 року — згідно із Законом № 1788. Отже, якщо, наприклад, особа навчалася за денною формою навчання з 1 вересня 2001 року по 20 червня 2005 року, то до страхового стажу буде зараховано період з 1 вересня 2001 року по 31 грудня 2003 року. Період навчання з 1 січня 2004 року по 20 червня 2005 року буде зараховано до страхового стажу лише за умови добровільної сплати цією особою страхових внесків до Пенсійного фонду України. Форма власності навчального закладу для визначення стажу роботи значення не має.