Жінки мають право претендувати на допомогу з безробіття і після 55 років


Мінсоцполітики нагадав, що Законом “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”, який набрав чинності 1 жовтня 2011 року, внесені зміни до законодавства.

Зокрема, це стосується і виплати допомоги по безробіттю. Так, Міністерство пояснило, на що може розраховувати жінка, яка до 1 жовтня 2011 року була зареєстрована в службі зайнятості і мала право 720 днів отримувати допомогу як особа передпенсійного віку (тобто за 2 роки до настання права на пенсію) до досягнення 55 років. Адже, пенсійний вік жінок підняли…


З 1 жовтня 2011 виплата допомоги по безробіттю може тривати і після 55 років до досягнення пенсійного віку, але загальна тривалість виплати не може перевищувати 720 календарних днів.

Крім того, на даних осіб поширюються додаткові гарантії, передбачені ст. 5 Закону України “Про зайнятість населення”, і у них залишається можливість працевлаштування з наданням дотації роботодавцю за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.