Реєструйся

Змінено Порядок проведення індексації грошових доходів населення


На засіданні 13 червня 2012 року Кабінет Міністрів вніс зміни в Порядок проведення індексації грошових доходів населення. Це дасть змогу забезпечити більш ефективну реалізацію механізму підвищення грошових доходів населення — з метою підтримання їх купівельної спроможності в умовах зростання споживчих цін на товари і послуги, вважають у Мінсоцполітики. Зокрема, передбачається, що коли людина одночасно працює і навчається, то індексації в першу чергу підлягає стипендія. У разі працевлаштування пенсіонера на період, що не перевищує місяця, або за період виконання робіт, пов’язаних з організацією та проведенням виборів, індексація пенсій проводиться без урахування оплати праці (раніше було передбачено, що для працюючого пенсіонера індексація пенсії не виробляється).

Удосконалюється механізм нарахування сум індексації у разі підвищення грошових доходів. Наприклад, якщо підвищується заробітна плата, і сума підвищення менше суми індексації, яка виплачується в момент підвищення, загальний дохід визначається з таким розрахунком, щоб сума підвищеного доходу з урахуванням збереження індексації не перевищувала доходу до його підвищення.

У разі припинення виплати стипендії студентам та відновлення через деякий час для індексації буде враховуватися базовий розмір стипендії. Наприклад, студент почав навчання в інституті зі стипендією 530 грн, через 4 місяці з урахуванням індексації розмір стипендії становив 560 грн, але була припинена виплата за погані оцінки. Після відновлення виплати індексації підлягатиме сумма 530 грн.

Крім того, чинний Порядок доповнюється такими нормами: для новоприйнятих працівників порядок індексації буде здійснюватися з місяця прийняття на роботу; а для осіб, яких прийнято за переведенням, зберігаються суми індексації у разі, якщо перепеденя було здійснено з однаковою зарплатою.

За інформацією прес-служби Міністерства соціальної політики