...
Реєструйся

Зміст №4, 2012


 

 

Осінь — це не лише калюжі,застуда і теплий шарф…

Це ще безліч незабутніх вражень, адже осінь — чудова пора. Можна в сонячний день вийти в парк, пройтися по жовтому листю і до безконечності милуватися природою. Восени я особливо люблю відвідувати кав’ярні і за горнятком смачної кави з корицею проводити час із друзями, дізнаватися багато нового не лише про їхнє життя, а й відкривати щось у собі.Моя порада — відкривайте себе з кожним днем цієї осені! І ви будете здивовані своїми талантами і знаннями, про які навіть не здогадувались!

Хочу сказати кілька слів про наш журнал: у ньому додалася інформація, і це природно, адже він живе, розвивається, набирає силу. Сподіваємося, з кожним номером зростає й ваш інтерес до нього. Було б добре, якби зміцнився наш зв’язок — хочеться дізнатися, про що вам було б цікаво прочитати, чим міг би допомогти наш журнал у вашому прагненні пізнавати тонкощі й секрети кадрової роботи.

У наших планах — нові рубрики, нові ідеї. Як казав Юлій Цезар: «Знання — це сила». З нетерпінням чекаємо ваших листів, запитань, цікавих пропозицій.

Нагадую, що не пізніше 7 листопада до органу державної статистики за місцем здійснення діяльності слід подати Звіт з праці форми № 1-ПВ (місячна).

До зустрічі на сторінках журналу, любі читачі! Корисного вам читання й успіхів у роботі! Ми завжди відкриті для спілкування, тож надсилайте запитання і пропозиції електронною поштою: kadr_praktyka@mediapro.com.ua.

З глибокою повагою,
заступник головного редактора                                                              Надія Булава

 

Зміст № 4, 2012

ОГЛЯД ЗАКОНОДАВСТВА

ТРУДОВЕ ПРАВО

Копієвський Володимир
Атестуємо керівників державних підприємств
Найпоширеніший вид оцінювання, що застосовується на підприємствах, — періодична атестація, у процесі проведення якої вирішуються, зокрема, питання щодо відповідності або невідповідності працівника займаній посаді. Які нормативно-правові акти регулюють проведення атестації працівників керівного складу підприємства? Яка періодичність проведення такої атестації? Як правильно оформити наказ про проведення атестації? Як правильно складати відгук-характеристику? Які відомості заносяться до атестаційного листа? Про це та інше — у матеріалі…

Губар Олена
Працевлаштування інвалідів в Україні (Закінчення)
Як підприємству не стати порушником і виконати норматив з працевлаштування інвалідів? У які строки подавати звітність щодо зайнятості та працевлаштування інвалідів? Які перевірки проводить Фонд соціального захисту інвалідів та ін. Про всі нюанси цього питання читайте на сторінках журналу.

ШКОЛА КАДРОВИКА І БУХГАЛТЕРА

Кукуленко Яна
Випробування при прийнятті на роботу: що має знати роботодавець
Під час прийняття працівника на роботу часто виникають питання щодо встановлення випробування. У яких випадках та на який строк воно встановлюється? Як оформити звільнення працівника при незадовільних результатах випробування? Яку відповідальність несе роботодавець у разі порушення вимог законодавства щодо праці працівників, прийнятих на роботу з випробувальним строком? Автор дає відповідь на ці та на інші запитання, ілюструючи матеріал зразками відповідних документів.

ЗРАЗКОВЕ ДІЛОВОДСТВО

Загорецька Олена
Складаємо інструкцію з діловодства
У статті розглядаються основне призначення індивідуальної інструкції з діловодства на підприємстві; вимоги до її структури та змісту; порядок підготовки, затвердження, набуття чинності, внесення змін та доповнень до неї, а також вказується перелік нормативно-правових актів і стандартів, на підставі яких вона складається. Крім того, наводяться шаблон індивідуальної інструкції з діловодства на підприємстві та зразок наказу про її затвердження.

Донченко Тетяна
Оформляємо вкладиш і дублікат трудової книжки
На практиці трапляються випадки, коли у трудовій книжці заповнено всі сторінки відповідних розділів або особа загубила трудову книжку або ж трудова книжка стала непридатною (обгоріла, розірвана, забруднена тощо). Чи можна видати вкладиш нового зразка, якщо працівник мав трудову книжку раніше встановленого зразка? Як заповнити дублікат трудової книжки, якщо працівник до влаштування на підприємство вже працював? Відповідні зразки — у статті…

КАЛЕНДАР ПАМ’ЯТНИХ ДАТ

Лихотоп Ростислав
Національні та міжнародні державні, святкові, професійні та пам’ятні дні. Листопад-2012
Наша постійна рубрика «Календар пам’ятних дат», у якій ми нагадуємо про державні професійні та пам’ятні дні в листопаді 2012 року та подаємо орієнтовний перелік міжнародних і всесвітніх професійних і пам’ятних днів.

ПЕРСОНАЛЬНИЙ КОНСУЛЬТАНТ

Бойко Микола

 • Чи потрібно робити перерву між датою закінчення строку контракту та укладанням нового
 • Щодо внесення записів до трудової книжки початку та закінчення роботи за контрактом
 • Відпустка науковим працівникам, які працюють за контрактом
 • Оформлення пенсіонера, котрий отримав наукову пенсію, за контрактом
 • Внесення до трудової книжки запису про роботу за контрактом

PRO-ПЕРСОНАЛ

Голубєва Ірина
Мотивація персоналу
Коли матеріальне стимулювання у формі заробітної плати перестає впливати на ефективність роботи, тоді треба впроваджувати систему нематеріального стимулювання. Одначе в арсеналі роботодавця існують і інші методи заохочення до праці. Про впровадження системи мотивації читайте в пропонованому матеріалі.

СУДОВА ПРАКТИКА

Ухвала Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про поновлення на роботі, виплату заробітної плати за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди» від 1 лютого 2012 року

АКТУАЛЬНІ НОРМАТИВНІ АКТИ

 • Наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Змін до Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних» від 22 серпня 2012 року № 514 
 • Лист Міністерства соціальної політики України «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2013 рік» від 21 серпня 2012 року № 9050/0/14-12/13
 • Лист Пенсійного фонду України «Щодо нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 30 серпня 2011 року № 18177/03-20 (Витяг) 
 • Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України «Про надання роз’яснень стосовно вимог Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві» від 23 липня 2012 року № 6156-10/5.2-10/6/12

ПЕРЕВІР СЕБЕ. ТЕСТИ

ПАМ’ЯТКА КАДРОВИКА

 • Вихідна допомога при звільненні сезонним і тимчасовим працівникам
 • Розміри мінімальної заробітної плати