Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

6 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Tatar
16 жовтня, 2012 - 16:47
Доброго дня! Кадрова служба державного органу пропустила строк присвоєння чергового рангу. Ситуація така. Тринадцятий ранг держслужбовцю шостої категорії присвоєно 27.10.2008 року. Протягом 2009-2010 років до нього двіччі застосовували заходи дисциплінарного впливу у вигляді догани: 11.08.2009 року (достроково знято 10.12.2009 року) та 07.05.2010 року (достроково знято 06.12.2010 року). Я так розумію черговий ранг повинен бути присвоєний з урахуванням дії доган ( 11місяців) - 26.09.2011 року. Пройшло вже більше року, які повинні бути дії кадрової служби? Наперед вдячна!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
16 жовтня, 2012 - 17:35
Присвоєння державному службовцю відповідного рангу після відпрацювання на займаній посаді двох років за поданням безпосереднього керівника є правом керівника державного органу, а не його обов’язком. Позитивне рішення приймається за умови успішної роботи державного службовця. Відповідно до другого абзацу п. 4 Положення про ранги державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 1996 р. N 658, черговий ранг не може бути присвоєний державному службовцю, до якого протягом останнього року застосовувалися дисциплінарні стягнення. Отже, у вашому випадку, черговий ранг за умови успішної роботи державного службовця можна було (але не обов’язково!) присвоїти ще після 07.05.2011.
Tatar
16 жовтня, 2012 - 20:08
Доброго вечора! Дякую за відповідь. Знайома з Положенням про ранги державних службовців, саме третій абзац п. 4 мене і насторожив. Якщо затримка у присвоєнні чергового рангу до одного року може застосовуватися до державного службовця як захід дисциплінарного впливу, тоді якщо державний службовець не зовсім успішно пропрацював останні два роки (як в моєму випадку) однак після останньої догани у 2010 році до нього не було застосовано жодних дисциплінарних заходів, в т.ч. і затримку в присвоєнні чергового рангу до одного року, на що потрібно посилатись, коли ранг не присвоєно вчасно, яким чином підтвердити, що він неуспішно пропрацював, вибачте за плутанину, сама заплуталась.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
17 жовтня, 2012 - 10:30
"Ранг не присвоєно вчасно"??? Це ваша (або державного службовця) суб’єктивна думка. Успішно чи не успішно працює державний службовець, в першу чергу, визначає безпосередній керівник. Якщо це так, на його думку, то він має право на обгрунтоване подання. А остаточне рішення щодо присвоєння рангу приймає керівник державного органу. Нагадаю, що наказом Головного управління державної служби України від 31.03.2006 № 106 затверджено Методичні рекомендації щодо застосування Положення про ранги державних службовців.
І Р И Н А
Ірина
19 листопада, 2015 - 13:10
Доброго дня! Підскажіть будь-ласка як правильно вирішити питання! 20.10.2015 року на призначили працівника  на державну службу з випробувальним терміном 1 місяц. З 02.11.2015 року цього працівника перевели на іншу посаду в інший відділ. З якого числа необхідно присвоїти ранг державного службовця?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
19 листопада, 2015 - 13:41
Відповідно до законодавства ранги присвоюються державним службовцям одночасно з прийняттям їх на державну службу.  Особам, призначеним на посади державних службовців з установленням випробування, ранги присвоюються після закінчення випробування з урахуванням його результатів. Згідно з КЗпП при переведенні на іншу посаду випробування не встановлюється. Отже, можна зробити висновок, що у даному випадку присвоїти державному службовцю ранг необхідно одночасно з переведення на іншу посаду, тобто з 02.11.2015.