Зміст журналу “Кадрова практика” №2, 2013


Доброго дня, любі читачі!

Нарешті настав останній місяць зими. Вам не до вподоби лютий? Вам здається, що найкоротший місяць року тягнеться занадто довго? Не варто засмучуватися! Погляньте, все завмерло у передчутті весняного буйноцвіття і лагідного сонечка.
А поки що у вас є можливість зимовим вечором, нікуди не поспішаючи, за чашечкою улюбленого напою розібратися з поточними справами і поміркувати про плани на майбутнє.
Ми раді допомогти вам у виконанні ваших професійних завдань. На сторінках журналу ми надаємо корисні поради і розглядаємо складні практичні ситуації. Так, зі статті «Надання відпусток за попередні роки та виплата грошової компенсації» ви дізнаєтеся, що робити з накопиченими за кілька років відпустками працівників, а прочитавши статтю «Бланк та форми наказу», удосконалите свої навички з діловодства. Автор статті «Установлення скороченої тривалості робочого тижня для деяких професій. Розгляд ситуацій» нагадає вам, хто саме має право на скорочений робочий час.
Шановні читачі, ми завжди відкриті для спілкування та налаштовані на діалог із вами, тож надсилайте свої запитання і пропозиції електронною поштою: kadr_praktyka@mediapro.com.ua.
Нагадуємо, що передплата унікального щомісячного журналу кадрових рішень «Кадрова практика» на 2013 рік триває. Зручніше це робити через редакцію, адже у нас найнижча ціна.

З глибокою повагою                                                                                                              Редакція журналу

 

Зміст № 2, 2013

ОГЛЯД ЗАКОНОДАВСТВА

ТРУДОВЕ ПРАВО

Бойко Микола
Звільнення у зв’язку з переведенням на інше підприємство
Працівник переводиться на інше підприємство. Як здійснюється погодження такого переведення між попереднім і новим роботодавцями? Які пільги та гарантії встановлюються працівникам, які звільняються у зв’язку з переведенням? У яких випадках працівник втрачає статус особи, запрошеної на роботу в порядку переведення?

Бабенко Юрій
Надання відпусток за попередні роки та виплата грошової компенсації
Працівник не бажає використовувати своє право на відпустку, а роботодавець на цьому  не наполягає. Чи зможе працівник згодом використати ці відпустки? Якщо так, то на підставі яких документів вони надаються? Які невикористані відпустки підлягають компенсації? Чи виплачується компенсація за невикористану відпустку у разі смерті працівника?

ШКОЛА КАДРОВИКА І БУХГАЛТЕРА

Бойко Галина
Особливості упорядкування документів для передавання їх на архівне зберігання
Підготовка документів до передання їх в архів — досить клопітка процедура. Часто виникають питання, як правильно оформити справу, зокрема, що зазначати на обкладинці справи, чи нумерувати аркуш внутрішнього опису справи, як розміщувати справи в описах справ, як діяти, коли до опису вноситься кілька справ підряд з однаковими заголовками, хто підписує опис справ структурного підрозділу підприємства. Спробуємо дати на них відповіді.

ПЕНСІЇ І ПІЛЬГИ

Рябоконь Сергій
Установлення скороченої тривалості робочого тижня для деяких професій. Розгляд ситуацій
Для яких працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, та за яких умов установлюється скорочена тривалість робочого тижня. У статті розлядаються питання щодо встановлення тривалості робочого тижня майстрів гірничих, телеграфістів, телефоністів, радіооператорів, працівників центрів з профілактики та боротьби зі СНІДом, начальників лабораторій та хіміків, які працюють з токсичними речовинами, працівників, які працюють у підземних приміщеннях.

ЗРАЗКОВЕ ДІЛОВОДСТВО

Загорецька Олена
Бланк та форми наказу
Автор пропонує ознайомитися з вимогами до виготовлення бланків наказів, затвердженими типовими та уніфікованими формами, а також зі складом обов’язкових реквізитів наказу та особливостями оформлення кожного з реквізитів. У статті розглядаються спеціальний бланк наказу і реквізити, які мають фіксуватися на ньому відповідно до законодавчих норм, а також загальний бланк підприємства для оформлення наказів і його реквізити. Типові форми, затверджені відповідним наказом Державного комітету статистики України, слід використовувати під час оформлення кадрових наказів про прийняття на роботу, надання відпусток і звільнення. Автор детально зупиняється на особливостях оформлення реквізитів наказу. У статті наводяться зразки бланків наказів.

СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Єременко Ірина
Оплата листка непрацездатності у разі смерті працівника
У статті висвітлюються законодавчі норми матеріального забезпечення застрахованого працівника у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, зокрема оплати листків непрацездатності у разі його смерті. Чи звільняють працівника у разі його смерті і який запис має бути у трудовій книжці? Чи потрібно видавати наказ про припинення трудового договору з ним? Яка дата має бути зазначена у трудовій книжці? Де зберігається трудова книжка працівника, який помер? Коли має бути виплачена матеріальна допомога у раз смерті працівника і хто має право отримати його матеріальне забезпечення? На ці та інші питання відповідає автор. Також у статті наводяться приклади заповнення кадрових документів.

ПЕРЕВІР СЕБЕ. ТЕСТИ

ПЕРСОНАЛЬНИЙ КОНСУЛЬТАНТ

Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва

  • Чи включаються до складу витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, витрати, пов’язані з навчанням та підвищенням кваліфікації працівників (директора, бухгалтера, менеджера тощо)?
  • Чи є об’єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб кошти, компенсовані працівникові у зв’язку із службовим відрядженням, якщо аванс на відрядження або під звіт не видавався, а звіт про використання коштів у відрядженні подавався для відшкодування витрат, понесених за власний рахунок?
  • Які первинні документи підтверджують витрати на придбання електрон­ного авіаквитка для відрядження працівника підприємства?
  • Який алгоритм розрахунку податку з доходів фізичних осіб, якщо сума доходу у вигляді заробітної плати не перевищує десятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, але разом із вартістю додаткового блага перевищує вищевказаний розмір?

КАЛЕНДАР ПАМ’ЯТНИХ ДАТ

Лихотоп Ростислав
Національні та міжнародні державні, святкові, професійні та пам’ятні дні. Березень-2013

PRO-ПЕРСОНАЛ

Шевченко Марія
Навчати! Не можна економити…
Чи потрібно навчати працівників і що може отримати компанія від цього? Персонал працює — й добре, навіщо краще? Такі питання найчастіше постають перед роботодавцем, коли виникає потреба у навчанні персоналу. З урахуванням досвіду роботи щодо навчання працівників автор розповідає про заходи, які має вжити керівництво компанії для отримання найкращого результату від навчання. У статті з’ясовується, що потрібно зробити до направлення працівників на навчання, і детально розглядаються конкретні кроки побудови ефективної системи навчання. Автор наголошує на необхідності проведення аналізу потреб у навчанні, визначення його форм і здійснення контролю за процесом навчання.

СУДОВА ПРАКТИКА

Постанова Верховного Суду України «Про зміну формулювання причин звільнення з роботи, стягнення вихідної допомоги та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні» від 31 жовтня 2012 року

АКТУАЛЬНІ НОРМАТИВНІ АКТИ

  • Закон України «Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів» від 20 листопада 2012 року № 5499-VI
  • Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Повідомлення про запрошення платника податків до органів державної податкової служби» від 3 грудня 2012 року № 1265
  • Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання» від 5 грудня 2012 року № 1276
  • Лист Міністерства соціальної політики України «Про розгляд звернення» від 12 жовтня 2012 року № 1055/13/84-12
  • Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Щодо недопущення відправлення у відпустки педагогічних працівників без збереження заробітної плати» від 10 грудня 2012 року № 1/9-887

ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ДЛЯ САМОПЕРЕВІРКИ

Основи кадрової справи: максимально просто
Авторський курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень