Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
elena.dryga
16 вересня, 2016 - 17:30
Підкажіть, будь ласка, плануємо змінити посадові оклади певним посадам. Чи не буде порушенням, що не змінюються пропорційно оклади за штатним розкладом в цілому, а лише за окремими посадами? Якщо хтось знає, який документ регламентує це питання? Дякую.
Наталя Едуардівна
Зображення користувача Наталя Едуардівна.
Експерт редакції журналу «Довідник кадровика»
23 вересня, 2016 - 15:21
Доброго дня. Так, можна, відповідно до ст. 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис. Встановлювати посадові оклади працівникам, взагалі потрібно на підставі тарифної сітки посадових окладів, яку доцільно розробити для вашого підприємства та затвердити відповіним чином. Збільшення оплати праці можливо без згоди працівника, а от зменшення без згоди працівника не допускається, про такі зміни необхідно попереджувати працівників за два місяці. Докладну інформацію щодо штатного розпису ви можете отримати у ексклюзивному виданні від редакції журналу «Довідник кадровика» — «Штатний розпис як основа управління організацією, порядок створення і технологія внесення змін. Зразки» практичний  посібник, з повним переліком професійних назв робіт відповідно до Класифікатора професій ДК 003:2010