5 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Irishamala
Зображення користувача Irishamala.
22 червня, 2016 - 14:21
Доброго дня! Важливе для нашого закладу питання. У нас 0,5 ставки посади інспектора з кадрів, ми хочемо ввести ще 0,5, щоб була ціла ставка. У нас можна вивести або 0,5 завгоспа або 0,5 оператора комп'ютерного набору. Чи можлива така заміна? Дуже дякую.
Наталя Едуардівна
Зображення користувача Наталя Едуардівна.
Експерт редакції журналу «Довідник кадровика»
24 червня, 2016 - 12:10
Доброго дня! Все залежить від того якої форми власності ваше підприємство. Якщо це приватне підприємство, відповідно до частини 3 статті 64 Господарського кодексу України підприємство має право самостійно, тобто без погодження з виборним органом первинної профспілкової організації або іншим представницьким органом найманих працівників, поряд з визначенням організаційної структури, установлювати чисельність і штатний розпис. Якщо у вас комунальне або державне підприємство і на підставі Статуту або інших нормативних документів штатний розпис та зміни нього треба погоджувати з вищестоящим органом, така зміна самостійно не можлива. Але є випадки коли вищестоящий орган дозволяє (листом, наказом чи розпорядженням) підприємству вносити зміни до штатного розпису, якщо вони відбуваються в межах затвердженого фонду оплати праці. Зверніть увагу на те, що такі зміни можливі тільки за умови, що штатні одиниці які ви хочете вивести є вакантними. Додаткову інформацію щодо штатного розпису читайте у додатковому виданні від редакції журналу "Довідник кадровика" — Практичний посібник "Штатний розпис як основа управління організацією. Порядок створення і технологія внесення змін. Зразки"
Irishamala
Зображення користувача Irishamala.
1 липня, 2016 - 15:31
Дякую.
lili-ya5_68839
1 липня, 2016 - 20:56
Доброго дня!  У мене склалась наступна ситуація: рік тому на мене було переоформлено ТОВ. З цього часу я являюсь єдиним засновником та директором даного Товариства. Через складне  фінансове становище фірми, я хочу звільнитись з посади директора, (щоб не рахуватись працівником і не платити собі зарплату та податки ). Для того щоб не звільнятись за власним бажанням, я хочу просто прийняти рішення про скорочення штату працівників, і забрати посаду директора. Фактично я залишусь засновником ТОВ , і буду подавати нульові звіти у фіскальну службу. Як в такому випадку правильно  заповнити трудову книжку ?  
Наталя Едуардівна
Зображення користувача Наталя Едуардівна.
Експерт редакції журналу «Довідник кадровика»
4 липня, 2016 - 10:43
Доброго дня! Товариство з обмеженою відповідальністю не може існувати без директора. Якщо ви скоротите посаду директора, то виходить, що треба ліквідувати товариство, але ви, як єдиний засновник і директор, маєте право не виплачувати собі заробітну плату та подавати нульові звіти. Пропоную Вам передплатити журнал «Довідник кадровика» з вкладенням до журналу «Кадри. Гарячі запитання кадровика», щомісяця отримувати нову достовірну, повну інформацію та щоденно з 9:00 до 13:00 (крім вихідних), отримувати безкоштовні консультації щодо трудового законодавства, кадрового діловодства, пенсійного забезпечення тощо, зателефонувавши на гарячу лінію (044) 537-09 29 назвавши відповідний код .