Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

4 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
semenyuk
10 серпня, 2011 - 00:07
Який порядок розрахунку під час звільнення за власним бажанням? Чи встановлена законодавча норма?
silvia
10 серпня, 2011 - 09:28
ст. 116 КЗпП При звiльненнi працiвника виплата всiх сум, що належать йому вiд пiдприємства, установи, органiзацiї, провадиться в день звiльнення. Якщо працiвник в день звiльнення не працював, то зазначенi суми мають бути виплаченi не пiзнiше наступного дня пiсля пред'явлення звiльненим працiвником вимоги про розрахунок. ст. 117 В разi невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звiльненому працiвниковi сум у строки, зазначенi в статтi 116 цього Кодексу, при вiдсутностi спору про їх розмiр пiдприємство, установа, органiзацiя повиннi виплатити працiвниковi його середнiй заробiток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
semenyuk
12 серпня, 2011 - 23:19
дякую
Юлия Анатольевна
19 серпня, 2011 - 21:42
Скажите пожалуйста, если работник уволился по собственному желанию может ли он позже восстановится через суд, если да, то почему и как это избежать? Возможно ли увольнение сотрудника, если тот находится на больничном, как это правильно сделать. Спасибо за помощь.