Звільнення одинокої матері.


Доброго дня! Допоможіть будь ласка вирішити питання щодо звільнення працівниці.

Ситуація наступна.

На нашому підприємстві всі працівники працюють на роботі з особливо-шкідливими умовами праці (далі – ОШУП). Є наказ про визначення робочих місць в нормальних умовах праці (далі – НУП) в іншому місті. Там працює декілька наших працівників.

В кінці  2014 року було видано наказ про зміни в організації праці та про утворення нових робочих місць в ОШУП. Працівників ми попередили за 2 місяці про наступні зміни. Деякі погодились на роботу в нових умовах, але для того щоб перевести їх на роботу з ОШУП необхідно щоб вони пройшли медичний огляд.

Одна працівниця написавши заяву про переведення на роботу з ОШУП пішла проходити медогляд та отримала висновок ЛКК про те що їй заборонена робота з особливо шкідливими умовами праці. Також вона виховує 13-ти річну дитину і перебуває на обліку в управлінні праці та соц. захисту (отримує допомогу одинокої матері).

Якщо вона надасть необхідні документи підтверджуючі що вона одинока матір чи можемо ми її звільнити? Адже робочого місця в НУП немає, а в ОШУП їй працювати не можна. Якщо ми сформуємо робоче місце там де й раніше вона працювала чи не буде це порушенням, оскільки є звільнені працівники, і це буде означати що не відбулось змін  на підприємстві. Як взагалі бути в такій ситуації?

 

Матеріали до теми


«Лікарняний» під час попередження про звільнення за власним бажанням
Згідно зі статтею 38 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений ...
Отримали таке запитання: «Точно про скорочення працівників потрібно попереджати за два місяці, а не за 10 днів?»
Звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності або штату працівників за цією процедурою є, напевно, найскладнішим. Додайте сюди особливості організації трудових ...
Чи може роботодавець видати працівникам трудові книжки: відповідь Держпраці
Роботодавець може видати працівникові трудову книжку: у разі звільнення (стаття 47 Кодексу законів про працю України); ОКРЕМА ДУМКА РЕДАКЦІЇ Стаття ...