...
Реєструйся

Журнал «КАДРОВИК.UA» № 7, 2022

✔ КАЛЕНДАР КАДРОВИКА
✔ МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА
✔ ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ

На підприємстві оголошено простій. Оплата — 2/3 посадового окладу. Працівник надав довідку-виклик на навчання в онлайн-режимі. Чи потрібно оформлювати йому «навчальну» відпустку?

— Хто має право на допомогу по частковому безробіттю?
— Який строк її виплати?
— У якому розмірі вона виплачується?

У закладі освіти оголошено простій. У документах про оголошення простою, тобто в актах і наказі, як причини простою зазначено: «у зв’язку з відсутністю організаційних умов діяльності та зменшення навантаження на фонд оплати праці». Чи правомірним є оголошення простою з таких причин у той час, як відбувався процес завершення навчального року? Хто саме має повноваження видавати наказ про оголошення простою в закладі освіти: начальник відділу освіти чи директор закладу? Чи має право педагогічний працівник у письмовій формі висловити незгоду з оголошенням простою?

У ліцеї оголошено простій. Педагогічним працівникам ліцею встановлено оплату в розмірі мінімальної заробітної плати. Чи правомірним є призначення такої оплати з огляду на воєнний стан? Чи діє в умовах воєнного стану підпункт 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України, Профспілками працівників освіти і науки України та Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців у галузі вищої освіти на 2021–2025 роки щодо оплати праці педагогічних працівників під час простою?

 

✔ ПРАКТИКА КАДРОВИКА

У закладі охорони здоров’я в березні звільнився директор. Виконання обов’язків директора тимчасово було покладено на його заступника. Згідно з розпорядженням сільської ради тимчасове виконання обов’язків директора припиняється, а заступник директора повертається на свою посаду. Цим самим розпорядженням виконання обов’язків директора покладають на сімейного лікаря. Як правильно оформити покладення виконання обов’язків директора на сімейного лікаря, який на цей час продовжує свою лікарську практику? Чи потрібно вносити записи до трудової книжки та особової картки працівника? Який графік роботи встановити працівникові та як провадити йому доплату за додаткове навантаження?

Чоловікові призивного віку потрібно виїхати за кордон на короткий проміжок часу (5–7 днів). Чи можливе відрядження? Чи є взагалі якісь легальні варіанти виїзду за кордон?

 

✔ HR-КАБІНЕТ

Часи, коли працівники постійно працювали на одній посаді (роботі), давно минули. Нині є безліч можливостей для зміни роду діяльності — світчингу. І неважливо, у яку сферу планує «світчитися» особа: перш ніж це зробити, вона має належно підготуватися, проаналізувати свою мотивацію, знання та досвід, які можуть знадобитися у роботі за новою професією.

 

✔ КАДРОВИЙ ПРОФІЛЬ

На підприємстві формують штатний розпис. Чи можна ввести до нього посади «Директор тендерного відділу» («Директор відділу тендерів») та «Директор відділу збуту нафти та нафтопродуктів» та з якими кодами КП?

 

✔ КАДРОКОНСПЕКТ

  • Видання наказу про прийняття на роботу: алгоритм
  • Наказ про прийняття на роботу

 

✔ ІНФОТЕКА

  • Нова форма № 3-ПН та Порядок її подання
  • Які дані містить нова форма № 3-ПН?

Придбати          Читати у Живому журналі