23 серпня – Україна святкує День Державного Прапора


Одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки. Кожний народ, шануючи свою історію, шанує і свої святині. Без сумніву, державний синьо-жовтий прапор і є однією із найголовніших святинь народу.

24 липня 1990 року, на флагшток перед будівлею Київської мерії був піднятий синьо-жовтий прапор. Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 р.

У серпні 2004 року президентом був підписаний указ про встановлення Дня державного прапора України, який святкуватиметься щорічно 23 серпня.

Державний Прапор – один з трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави. Державний Прапор України – це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку.

Сьогодні кольори національного стягу сьогодні як ніколи популярні. Вони стали візитівкою, ознакою всього українського, боротьби за свою країну, справжньою святинею.

Адміністративні будівлі, житлові будинки, автомобілі в усіх куточках України прикрашають синьо-жовтими прапорами. Це піднімає наш дух, єднає усіх нас і надихає на нові плани та звершення.

Джерело: Профспілка працівників освіти і науки України