...
Реєструйся

Аграрії звернулися до Уряду з проханням продовжити бронювання працівників на три місяці


Українська зернова асоціація просить уряд продовжити чинні бронювання військовозобов’язаних на три місяці, поки адаптують нормативні акти відповідно до нового закону про мобілізацію, — повідомляє  LIGA.net з посиланням на сайт УЗА.

Також асоціація просить підтримати ініціативу економічного бронювання та можливість автоматичної пролонгації бронювання військовозобов’язаних.

Частина чинних бронювань будуть завершуватися в травні, а оформити нове бронювання поки неможливо. Відповідно, вважають в асоціації, робота більшості критичних для продовольчої та економічної безпеки держави підприємств опиниться під загрозою.

Бронювання військовозобов’язаних працівників – це надання тимчасової відстрочки на період до шести місяців від мобілізації ключовим працівникам підприємства, компанії, установи чи організації, які працюють у компаніях і є критично важливими для забезпечення їх стабільного функціонування. Процедура бронювання військовозобов’язаних прописана в постанові Кабміну від 27 січня 2023 року «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» № 76.

Вас може зацікавити: Які документи слід узяти в ТЦК для отримання броні та відстрочки

Аграрії занепокоєнні, що травневі зміни законодавства бронювання унеможливлюють продовження бронювання людей за новим порядком.

“Втрата таких працівників може призвести до збільшення ризиків внутрішньої загрози продовольчій та економічній безпеці держави та вплинути на зниження рівня забезпечення продовольством потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та населення в умовах воєнного стану”, – йдеться в заяві.

УЗА просить врахувати її пропозиції під час розробки оновленої постанови Кабміну “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, “адже від цього залежатиме стабільна робота аграрної галузі та продовольча безпека”.

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Також УЗА звертає увагу, що четвертий цикл бронювання призвів до відтоку військовозобов’язаних із прозорих компаній з офіційним працевлаштуванням, які офіційно вручають всім повістки з ТЦК. Працівники таких компаній звільняються через неможливість забезпечити безперервність бронювання.

УЗА вважає, що потрібно консолідувати зусилля для запобігання переходу економіки в тінь, адже це негативно відображається не тільки на підприємствах, а й бюджеті країни.

На початку березня 2024 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд працює над зміною підходів для бронювання працівників з урахуванням рівня заробітних плат, податкового навантаження та впливу на економіку. За словами Шмигаля, станом на березень 2024 року бронь від мобілізації мають близько 700 000 людей.

Джерело: LIGA.net

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


Роботодавцям нагадали про штрафи за порушення правил мобілізації
В Україні військовозобов’язані можуть отримати повістку від свого роботодавця  просто на робочому місці. Також Міноборони зобов’язало роботодавців проконтролювати, аби їхні ...
Оновити дані військовозобов’язаним можна і без візиту до ТЦК: пояснює воєнком
Заступник начальника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва — підполковник Павло Литвин розповів, у якому випадку для оновлення даних потрібно приходити саме ...