Атестація робочих місць під час карантину і пільги працівникам — позиція Держпраці


Право на пільги та компенсації відсутнє, якщо робоче місце — не проатестоване

Чи потрібно проводити атестацію за умовами праці на робочих місцях, де виробнича діяльність не здійснюється, і як у такому випадку визначити право працівників на пільги та компенсації за роботу у шкідливих умовах — роз’яснили у Держпраці.

Атестацію за умовами праці на робочих місцях, де проводиться виробнича діяльність, необхідно провести без порушення встановлених термінів — зауважують контролери.

Ці терміни, як правило, встановлюються колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. За своєчасне та якісне проведення атестації відповідає керівник підприємства.

А от на робочих місцях, де виробництво зупинено, провести дослідження факторів виробничого середовища, віднести робочі місця до категорії зі шкідливими і важкими умовами праці та визначити право працівників на пільги та компенсації, наразі, неможливо.

При цьому, оскільки на таких «непроатестованих» робочих місцях виробнича діяльність не проводиться, то на працівників не впливають шкідливі виробничі фактори. А тому й право на відповідні пільги та компенсації також відсутнє.

Головне, закликають у Держпраці, при поновленні виробничої діяльності на цих робочих місцях провести атестацію за умовами праці в найкоротший час.