Бізнесу потрібні відрядження за кордом


Роботодавці звернулися до Першого віце-прем’єр-міністра — Міністра економіки України Юлії Свириденко з пропозицією розробити зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27 січня 1995 року № 57. Про це повідомила Федерація роботодавців України.

Вони пропонують дозволити деяким категоріям осіб з числа персоналу підприємств, які не мають бронювання (окрім тих, що належать до дефіцитних військових спеціальностей), виїжджати за кордон виключно з метою службових відряджень.

Така позиція, обгрунтовується тим, що робота підприємств в тилу, які забезпечують стабільність економіки держави збереженням робочих місць, оплатою праці та сплатою податків і внесків, є важливим елементом забезпечення національної економічної безпеки на час воєнного стану.

Військовозобов’язані працівники задіяні у процесах безперебійної роботи підприємств, своєчасному виконанні замовлень, продовженні функціонування підприємств в цілому.

З метою забезпечення сталого функціонування підприємств працівники мають виконувати свої функції у тому числі за кордоном, зокрема, для тестування нового робочого обладнання, поставленого в рамках контрактів, участі у виставках (ярмарках) для промоції продукції національних виробників та укладення нових договорів, інших завдань, які покликані забезпечити та наростити експортну потужність нашої держави у цей важкий час.

Нагадуємо, що зараз право на перетин державного кордону у службових цілях з числа військовозобов’язаних працівників мають лише заброньовані та деякі інші категорії працівників.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН Бізнес

Мобілізований працівник: алгоритм дій для кадровика

Матеріали до теми


Інформація про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин як підстава для перевірки
Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року № ...