...
Реєструйся

Бронювання під час мобілізації: Мінрозвитку пояснило вимоги до підприємств і працівників


У Міністерстві розвитку громад та територій України роз’яснили порядок бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, які обслуговують об’єкти секторального переліку критичної інфраструктури системи життєзабезпечення. Мінекономіки звернулася за роз’ясненнями до Мінрозвитку з таких питань, як-от:

  • Незастосування вимог, визначених в абзаці третьому пункту 8 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою Кабміну від 27 січня 2023 року № 76, до підприємств, що обслуговують об’єкти, внесені до секторального переліку об’єктів критичної інфраструктури сектору системи життєзабезпечення, у разі, якщо такі підприємства є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період за рішенням Мінекономіки, інших центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської міської військових адміністрацій.
  • Алгоритму документального підтвердження внесення підприємств, установ і організацій до секторального переліку об’єктів критичної інфраструктури сектору системи життєзабезпечення.
  • Документального підтвердження «обслуговування» підприємством, установою, організацією об’єктів, внесених до секторального переліку об’єктів критичної інфраструктури сектору системи життєзабезпечення.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 21 99 77

У Мінрозвитку надали такі пояснення щодо зазначених питань:

1. Під час прийняття рішення щодо бронювання військовозобов’язаних підприємств, що обслуговують об’єкти, внесені до секторального переліку об’єктів критичної інфраструктури сектору системи життєзабезпечення, норма щодо нарахування щомісячної заробітної плати протягом строку, на який надано відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час, не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 не застосовується.

Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 21 99 77

2. Згідно з частиною першою статті 8 Закону України від 16.11.2021 № 1882-IX «Про критичну інфраструктуру» (далі – Закон № 1882) віднесення об’єктів до критичної інфраструктури здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабміну від 9 жовтня 2020 року № 1109 затверджені:

  • Порядок віднесення об’єктів до критичної інфраструктури;
  • Перелік секторів критичної інфраструктури;
  • Методика категоризації об’єктів критичної інфраструктури.

Згідно з Переліком секторів критичної інфраструктури Міністерство є секторальним органом у сфері захисту критичної інфраструктури, відповідальним за сектор транспорту і пошти, системи життєзабезпечення та місцеве самоврядування.

У Мінрозвитку функціонує робоча група з ідентифікації та категоризації об’єктів критичної інфраструктури щодо яких міністерство визначено секторальним органом у сфері захисту критичної інфраструктури (далі – Робоча група), якою проводиться:

  • збір, узагальнення та здійснення попереднього аналізу даних щодо критичної інфраструктури та її функціонування;
  • розгляд отриманої від об’єктів критичної інфраструктури інформації, яка дозволила ідентифікувати об’єкт як об’єкт критичної інфраструктури;
  • категоризація об’єктів критичної інфраструктури;
  • формування секторального переліку об’єктів критичної інфраструктури.

Секторальний перелік об’єктів критичної інфраструктури сектору системи життєзабезпечення затверджений наказом від 21 липня 2023 року № 49/ДСК зі змінами. За результатами засідання Робочої групи Міністерство повідомляє оператора об’єкта критичної інфраструктури про включення об’єкта критичної інфраструктури до секторального переліку об’єктів критичної інфраструктури.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

3. Документальним підтвердженням «обслуговування» підприємством, установою, організацією об’єктів, внесених до секторального переліку може бути:

  • або наявність у нього статусу оператора критичної інфраструктури зазначеного сектору;
  • або укладений з оператором критичної інфраструктури договір на обслуговування об’єктів критичної інфраструктури, внесених до секторального переліку.

Джерело: Мінекономіки

Шпаргалка «Алгоритм заходів, які виконує підприємство для ведення військового обліку, умовно впорядковані залежно від часу, коли вони виконуються»

Матеріали до теми


Підписано Закон: чіткіші правила призупинення трудових договорів і комунікації під час воєнного стану
Закон передбачає, що максимальний строк призупинення дії трудового договору за ініціативою однієї із сторін – не більше ніж 90 календарних ...
Міноборони цифровізувало ВЛК: е-направлення і висновки вже запроваджено
Міністерство оборони України вже завершило перший етап цифровізації ВЛК – оформлення електронних направлень на огляд та висновків комісій. У найближчих ...
У Мін’юсті нагадали порядок отримання компенсації за поранення, контузію чи інвалідність
Військовослужбовці, які отримали поранення, контузію або травму, мають право на грошову допомогу від держави. Зокрема, передбачено як щомісячні виплати, так ...
Експерт «КАДРИ.UA» консультує щодо звільнення працівника, який виїхав за кордон
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового відділу однієї з державних структур. ЗАПИТАННЯ. На підприємстві двоє працівників виїхали за ...