Чи буде знижено податкове навантаження на ФОП в частині ЄСВ

Дата публікації: 12.02.2019

На офіційному веб-порталі ВРУ розміщено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси фізичних осіб-підприємців)» (далі — Законопроект).

Законопроект розроблено з метою відновлення прав та законних економічних та соціальних інтересів ФОП шляхом удосконалення норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI (далі — Закон № 2464) та Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП).

Законопроектом вносяться такі зміни до Закону № 2464:

  • виключення з платників ЄСВ ФОП, що мають основне місце роботи, де отримують заробітну плату, що дорівнює або перевищує розмір мінімальної заробітної плати (ч. четверта п. 1 ст. 4 Закону № 2464);
  • скасування зобов’язання сплати мінімального розміру ЄСВ у разі відсутності діяльності, тобто за місяць, у якому не було отримано доходу/прибутку, сплата внеску здійснюється лише на добровільних засадах (п. 1 ч. 2 ст.7 Закону № 2464);
  • корекція ставки ЄСВ для ФОП, зокрема, що перебувають на спрощений системі оподаткування, на відсоток який відраховується до інших фондів, крім ПФУ — на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (нова редакція ч. 15 та ч. 28 ст. 8 Закону № 2464).

Прийняття нормативного акта дозволить, шляхом удосконалення норм Закону № 2464 та КЗпП відновити соціальну справедливість, зменшити податкове навантаження на найбільш незахищений прошарок економічно активних громадян — представників малого бізнесу, сприятиме налагодженню партнерських відносин малого бізнесу та держави.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації