Реєструйся

Чи бути військовому призову в Україні у 2023 році?


Якщо буде ухвалено законопроєкт про національний спротив, то буде проведено заміну строкового призову в армію службою в резерві.

Своїм прогнозом поділився голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко в інтерв’ю з агентством «Українські новини».

«З прийняттям законопроєкту про національний спротив в цілому поступово це все буде втілюватися… Це можливо вже з 2023 року», — відповів на питання про скасування військового призову перший заступник голови фракції у Верховній Раді.

Крім того, Ірина Верещук, депутат Верховної Ради партії «Слуга народу» доповнила, що протягом 2021–2022 рр. не варто очікувати заміни строкового призову в армію на службу в резерві.

Олександр Корнієнко також додав, що планується реформа військкоматів. Всі актуальні реформи знаходяться в режимі очікування, так як вони пов’язані з перспективами членства в НАТО.

Корнієнко також анонсував реформування призовних пунктів.

«Ці всі реформи очікуються, тому що вони пов’язані з планом членства в НАТО. Військова реформа буде відбуватися далі постійно», — підкреслив голова партії «Слуга народу».

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 16 липня ухвалила закони «Про основи національного спротиву» (№ 5557) та «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про чисельність Збройних сил України» щодо збільшення чисельності Збройних сил України у зв’язку із прийняттям Закону України «Про основи національного спротиву» (№ 5558) щодо збільшення чисельності ЗСУ на 11 тисяч військовослужбовців. Таким чином, чисельність ЗСУ буде збільшена до 261 тисячі осіб.

Джерело: за матеріалами «УКРІНФОРМ»

Матеріали до теми


Військовослужбовці зможуть залишатися на військовій службі понад граничний вік перебування на ній: законопроєкт № 10084
У Верховній Раді України 25 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до частини 2 статті 22 Закону ...
Щодо надання підприємству довідок для бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час
Для отримання інформації про загальну суму сплачених податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, та суму ...
Триває робота над законопроєктом № 10062: пропонуються доопрацювання
У Верховній Раді України 20 вересня 2023 року зареєстровано проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення ...
Чергові зміни щодо відстрочки від мобілізації здобувачів освіти та педагогічних працівників: законопроєкт № 9672-3
У Верховній Раді України 19 вересня 2023 року зареєстровано черговий проєкт Закону про внесення змін до статті 23 Закону України ...