Чи має право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день працівник, який виконував обов’язки тимчасово відсутнього працівника, котрий мав право на таку відпустку?


КАДРОбудні. П’ятниця. Відпустки

Чи має право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день працівник, який виконував обов’язки тимчасово відсутнього працівника, котрий мав право на таку відпустку?

Так, має, залежно від часу зайнятості на цій посаді.

Ненормований робочий день це особливий режим робочого часу, який установлюється для певної категорії працівників, коли неможливо нормувати час трудового процесу. У разі потреби ця категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу (така робота не є надурочною). Міра праці в цьому випадку визначається не лише тривалістю робочого часу, а й колом обов’язків та обсягом виконаних робіт, навантаженням (п. 1 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10 жовтня 1997 року № 7).

Відповідно до статті 8 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) працівникам з ненормованим робочим днем надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці тривалістю до 7 календарних днів згідно зі списками посад, робіт і професій, визначених колективним договором, угодою. Конкретна тривалість такої відпустки встановлюється колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Читайте також: Як установити працівникам підприємства додаткову відпустку за ненормований робочий день?

 

 

 

 

 

Матеріали до теми


Працівник покинув зону бойових дій: тимчасове призупинення дії трудового договору
Статтею 13 Закону України № 2136 від 15 березня 2022 року «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено, ...
Чи може заступник директора працювати дистанційно за кордоном?
Статтею 60-2 Кодексу законів про працю України не передбачено чіткого переліку посад і робіт, які можна виконувати з використанням інформаційно-комунікаційних ...
Чи має право директор школи надавати відпустки без збереження заробітної плати більше ніж 14 днів в умовах воєнного часу і який максимальний термін?
Максимальний термін надання відпусток без збереження заробітної плати — до закінчення воєнного стану. Так, відповідно до частини 3 статті 12 ...
Чи має право директор школи наразі надавати педагогічним працівникам чергову щорічну відпустку (під час навчального процесу)?
Відповідно до частини тринадцятої статті 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон ...