Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Чи має право працівник отримати грошову компенсацію за невикористані щорічні відпустки за попередні роки, якщо він не звільняється з роботи?

Дата публікації: 12.12.2017
Так, має, але за умови, щo тривалість наданих йому щорічної та додаткових відпусток за кожний відпрацьований робочий рік буде не меншою, ніж 24 календарних дні.

Згідно з частиною четвертою статті 83 КЗпП та частиною четвертою статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданих працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути меншою, ніж 24 календарних дні.

Працівник має право отримати грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А I групи, лише у разі звільнення з роботи (частина перша ст. 83 КЗпП, частина перша ст. 24 Закону № 504).

Більше нових актуальних запитань від передплатників і читачів та вичерпних відповідей на них від експерта гарячої лінії Галини Білоткач — у вкладенні до журналу «Довідник кадровика» «Кадри. Гарячі запитання кадровика» № 12, 2017, у рубриці «Запитання гарячої лінії».
Білоткач Галина Панасівна,
експерт гарячої лінії

Видання для кадровиків Журнали реєстрації