Реєструйся

Чи можливо змінити вид пенсії: роз’яснення ПФУ


Ситуація:

Я вийшла на пенсію по інвалідності, потім перейшла на пенсію за віком. Чи можу я змінити вид пенсії ще раз: перейти з пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника?

 

Відповідь ПФУ:

Так. Відповідно до Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Правові наслідки рішення КСУ для педагогів-пенсіонерів –  читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»

Якщо розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника буде вищим, ніж розмір отримуваної пенсії за віком, то особа може змінити вид пенсії.

Щоб визначитись із доцільністю такого переходу, вона може звернутися до найближчого сервісного центру Пенсійного фонду України.

Від редакції:

Вищевикладене право на вибір пенсійних виплат визначено у статті 10 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

 

Читайте також:

Джерело: Пенсійний фонд України

Передплата

Матеріали до теми


Чи можуть ФОП – платники єдиного податку ІІ і ІІІ груп здійснювати продаж криптовалюти?
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлюються главою 1 розділу XIV Податкового ...
Чи буде продовжено пенсіонеру МВС пенсії за вислугу років, якщо його мобілізовано на військову службу?
ЗАПИТАННЯ Пенсіонера МВС, який одержує пенсію за вислугу років, мобілізовано на військову службу. Чи буде йому продовжено виплату пенсії під ...
За порушення законодавства з питань оформлення трудових відносин передбачено відповідальність
СИТУАЦІЯ До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці (далі – Міжрегіональне управління) звернулись 2 особи зі скаргою ...