...
Реєструйся

Чи можливо змінити вид пенсії: роз’яснення ПФУ


Ситуація:

Я вийшла на пенсію по інвалідності, потім перейшла на пенсію за віком. Чи можу я змінити вид пенсії ще раз: перейти з пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника?

 

Відповідь ПФУ:

Так. Відповідно до Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Правові наслідки рішення КСУ для педагогів-пенсіонерів –  читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»

Якщо розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника буде вищим, ніж розмір отримуваної пенсії за віком, то особа може змінити вид пенсії.

Щоб визначитись із доцільністю такого переходу, вона може звернутися до найближчого сервісного центру Пенсійного фонду України.

Від редакції:

Вищевикладене право на вибір пенсійних виплат визначено у статті 10 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

 

Читайте також:

Джерело: Пенсійний фонд України

Передплата

Матеріали до теми


Прийняття або переведення працівника на іншу роботу: роз’яснює Держпраці
Професійна спілка залізничників і транспортних будівельників звернулася до Державної служби України з питань праці (Держпраці) за роз’ясненнями щодо укладання строкових ...
Судова справа: за неоновлення даних — штраф, хоча військовозобов’язаний оновив їх через Резерв+ і звертався до ТЦК із заявою
СИТУАЦІЯ Колишній працівник податкової міліції подав позов до ТЦК, який наклав штраф на нього в сумі 17 тисяч грн, і ...
Роз’яснення Держпраці: порядок встановлення доплат працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці
На запит членських організацій Федерація профспілок Хмельницької області звернулась до Державної служби України з питань праці з проханням надати роз’яснення щодо порядку ...
Чи враховується до стажу державної служби для головного бухгалтера сільської ради період роботи до 2002 року?
ЗАПИТАННЯ Чи може бути зарахований до стажу державної служби для головного бухгалтера сільської ради період роботи з 01 січня 1994 ...