Реєструйся

Стало відомо про кібератаку на Держстат України


Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомляє, що так звані російські хактивісти, яких пов’язують із гу гш зс рф (раніше відомого як гру), продовжують здійснювати комплексні атаки проти України, поєднуючи кібератаки та інформаційно-психологічні операції.

05 липня 2023 року на офіційній сторінці Державної служби статистики України в соціальній мережі Facebook було опубліковане повідомлення про кібератаку, яка нібито унеможливила надання статистичних даних органам державної влади України, «ускладнила надання допомоги податковим органам» та призвела до «призупинення надання Генеральному штабу ЗСУ статистичних даних, що належать до сфер економіки, демографії, зайнятості населення та трудової міграції». 

Замовляйте РОЗРОБЛЕННЯ КАДРОВИХ ДОКУМЕНТІВ
Експерти КАДРОВИК.UA допоможуть у складанні й упровадженні бланків кадровика, реєстраційних форм, шаблонів документів

Зауважимо, що діяльність Державної служби статистики України не передбачає «надання допомоги податковим органам» чи «надання Генеральному штабу ЗСУ статистичних даних, що належать до сфер економіки, демографії, зайнятості населення та трудової міграції».

Повідомлення одразу потрапило в телеграм-канал одного із російських «хакерських угрупувань». Цей канал вже неодноразово використовували як майданчик для дезінформаційних кампаній розвідувальних органів російської федерації. 

Публікація про кібератаку та її «наслідки» з’явилася внаслідок компрометації офіційної сторінки Держстату в Facebook. Зараз доступ до сторінки відновлений, публікація видалена.

Державні статистичні спостереження з праці у 2023 році – читайте у журналі «КАДРОВИК.UA»

Урядова команда реагування на компʼютерні надзвичайні події CERT-UA, що діє у складі Держспецзв’язку, та Державна служба статистики України підтверджують факт атаки зловмисників на інформаційні ресурси Держстату. Проте її результати значно перебільшені. Зокрема, зараз можна стверджувати, що внаслідок інциденту інформаційні ресурси Держстату не постраждали.  Дані, що обробляються на ресурсах Служби, серверне обладнання Держстату, як і інформаційно-комунікаційна інфраструктура, не постраждали. Також у Служби є можливість подальшого надання статистичних даних.

Наразі роботу офіційного вебсайту Держстату тимчасово призупинено.

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Субʼєкти кіберзахисту України сприймають цю атаку як черговий епізод гібридної війни, яку веде росія проти України, та вкотре закликають відповідальних співробітників організацій не ігнорувати повідомлення про виявлення ознак аномальної активності та вживати невідкладних заходів зі зменшення «поверхні» атаки. Ворог використовує усі можливі методи, щоб послабити нас, серед іншого — і дезінформацію. Будьмо пильними.

Джерело: Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України

Передплата

Матеріали до теми


У «Дії» можна буде отримати електронну постанову та сплатити штраф за адміністративні правопорушення
Незабаром у застосунку «Дія» можна буде сплатити штраф за адміністративні правопорушення в кілька кліків. Щоб першими протестувати нову послугу й ...