Відповідно до статті 492 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці. У разі вивільнення працівників, які мають статус державних службовців відповідно до Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу», про наступне вивільнення їх персонально попереджають не пізніше ніж за 30 календарних днів.
Трудовим законодавством не передбачено ані форми, ані способу повідомлення працівника про наступне вивільнення у зв’язку зі скороченням чисельності або штату працівників.
Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»
Верховний Суд у постанові від 22 грудня 2021 року у справі № 303/798/17 також нагадує, що законодавством про працю не передбачено форми та способу повідомлення працівника про скорочення чисельності або штату працівників. А метою персонального попередження про наступне вивільнення не пізніше ніж за 2 місяці є надання працівникові можливості завчасно визначитися за майбутнім працевлаштуванням або підшукати собі іншу роботу.
Читайте також: Перевіряємо відповідність спеціальності працівника кваліфікаційним вимогам
У листі Міністерства соціальної політики України від 24 вересня 2019 року № 10/0/36-19 наголошується, що законодавством про працю не передбачена форма та спосіб повідомлення працівника про наступне вивільнення у зв’язку із ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників. Водночас у разі виникнення трудових спорів власник повинен мати докази, що працівника було повідомлено про відповідне вивільнення за два місяці…
Докладніше про вищезгадану ситуацію та про наслідки для роботодавця ви можете прочитати у журналі КАДРОВИК.UA за листопад 2024 року у статті «Працівник не отримав повідомлення про скорочення, направлене поштою: чи можливе звільнення?»
Джерело: КАДРОВИК.UA