Чи обов’язково відпрацювати 3 роки для присвоєння чергового рангу держслужбовця — НАДС


Все залежить від того, як відбувається просування по держслужбі

В НАДС листом від 29 жовтня 2020 року № 7616/13-20 пояснили порядок присвоєння чергового рангу при просуванні держслужбовця по службі в держоргані.

Черговий ранг у межах відповідної категорії посад присвоюють держслужбовцю через кожні три роки з урахуванням результатів оцінювання його службової діяльності (ч. 6 ст. 39 Закону «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (далі — Закон № 889). Проте у випадку, якщо держслужбовець звільнився з держслужби та повернувся до неї, то черговий ранг присвоюють через три роки з дня призначення на посаду держслужби (абз. 1 п. 9 Порядку  затвердженого постановою від 20 квітня 2016 року № 306).

Тому при звільнення особи з держслужби з підстав, передбачених ст. 83 Закону № 889, черговий ранг присвоюють через три роки з дня призначення на посаду держслужби.

Але якщо йдеться про призначення держслужбовця за результатами конкурсу на вищу посаду в порядку переведення з посади держслужби, тоді попередній період роботи на посаді включають до строку відпрацювання для присвоєння чергового рангу держслужбовця.

Проте, коли держслужбовця призначили на вищу посаду не в порядку переведення, тоді відлік часу для присвоєння чергового рангу починають з дня призначення на цю посаду держслужби.

Матеріали до теми


Роботодавець та працівник – військовослужбовець, який продовжує служити після закінчення контракту
Відповідно до частини дев’ятої статті 23 Закону України від 25 березня 1992 № 2232 -XII «Про військовий обов’язок і військову службу» для ...
Бронювання військовозобов’язаних недефіцитних професій Міноборони не погоджує
В Мінагрополітики вказали на уточнення Порядку бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, а також підприємствами, установами, організаціями, ...