Реєструйся

Чи оплатять заяви-розрахунки, які ФССУ прийняв, але не встиг профінансувати до 1 січня: відповідь Фонду


Наприкінці минулого року фахівці Фонду соціального страхування України (далі — ФССУ) здійснювали фінансування заяв-розрахунків в оперативному режимі — кошти для виплати допомог за «лікарняними» Фонд направляв уже наступного дня після прийняття заяви-розрахунку від роботодавця.

Однак деякі заяви-розрахунки, прийняті ФССУ в останні дні грудня, залишилися непрофінансованими на 1 січня 2023 року у зв’язку із завершенням бюджетного року.

Реєстр таких заяв-розрахунків було передано Пенсійному фонду України (далі — ПФУ) для проведення їхнього фінансування — відповідні реєстри заяв передали всі управління виконавчої дирекції ФССУ.

Водночас до Фонду надходять звернення від працівників і їхніх роботодавців щодо відсутності фінансування за цими заявами.

У такому разі уточнити причини можливо безпосередньо у ПФУ, оскільки з 1 січня саме він є уповноваженим органом в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Нагадаємо, реорганізація системи соціального страхування проходить на виконання Закону України від 21 вересня 2022 року № 2620-IX «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а також постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2022 року № 1289 «Про внесення змін до Положення про Пенсійний фонд України» та постанови Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2022 року № 1350 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації окремих функцій Пенсійного фонду України та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Реєструйтеся на оновлений курс «Підвищення кваліфікації кадровиків. ПРОФІ».

Джерело: Фонд соціального страхування України

Матеріали до теми


Прийнято Закон щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та проходження військової служби
Верховна Рада України 21 березня прийняла у другому читанні і в цілому проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих ...
Призваний на військову службу працівник втрачає право на щорічну відпустку за час перебування на службі: роз’яснення Держпраці
ЗАПИТАННЯ Чи можна отримати мобілізованому працівнику підприємства компенсацію за основну щорічну відпустку?   ВІДПОВІДЬ Обчислення стажу роботи, що дає право ...