Передплати журнал

Чи передбачена соціальна пільга для батька, якщо діти проживають не з ним


Чи має право на податкову соціальну пільгу батько, який має двох (чи більше дітей) віком до 18 років, але одна (чи більше) із них проживає з дружиною від першого шлюбу?

Якщо батько, який має двох дітей віком до 18 років, але одна із них проживає з дружиною від першого шлюбу, бажає скористатися правом на застосування до його доходу податкової соціальної пільги, то разом із поданням до роботодавця заяви щодо її застосування подаються, крім документів, визначених у Порядку надання документів для застосування податкової соціальної пільги, документи, що підтверджують факт утримання ним дітей.

Такими документами можуть бути довідка органу опіки, рішення суду або нотаріально завірений договір між колишніми чоловіком та дружиною щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим з них, хто проживає окремо від дитини, рішення суду про аліменти.

Джерело: Бухгалтер державної установи

 

Читайте також: Додаткова оплачувана відпустка батькові або матері дитини: Мінекономіки назвало документ для надання роботодавцем додаткових 10 днів оплачуваної відпустки

Матеріали до теми


Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини під час воєнного стану
Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням ...
Надання додаткової оплачуваної відпустки за час простою державного службовця та/або за час перебування у відпустці без збереження заробітної плати: роз’яснення НАДС
Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 13 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» ...
Чи впливає статус працівника на надання відпустки без збереження заробітної плати на період воєнного стану?
Ні, право на таку відпустку мають усі працівники, незалежно від статусу. Відповідно до частини 3 статті 12 Закону України від ...
Пояснення щодо надання допомоги по вагітності та пологах під час простою
За період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами застрахованій особі надається допомога по вагітності та пологах у формі матеріального ...