Передплати журнал

Чи входить “карантинна” відпустка до стажу для надання щорічної оплачуваної відпустки?


Запитання: Чи входить відпустка без збереження заробітної плати на період карантину (згідно з частиною першою та третьою статті 26) до стажу для надання щорічної оплачуваної відпустки?

Роз`яснення: Відпустка без збереження заробітної плати у період карантину передбачена статтею 26 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504). Відповідно до пункту 4 частини першої статті 9 Закону України «Про відпустки» час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому не виплачувалася заробітна плата у порядку, визначеному статтями 25 і 26 цього Закону, за винятком відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною, тобто пункту 3 частини першої статті 25 зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (стаття 6 цього Закону).

 

 

 

Матеріали до теми


Чи може роботодавець вимагати, щоб під час простою працівники виконували свою роботу дистанційно: відповідає Держпраці
Ні, під час простою працівники не виконують свої обов’язки, передбачені трудовим договором. Відповідно до статті 34 Кодексу законів про працю ...
Зміна юридичної адреси (місцезнаходження) підприємства: особливості воєнного стану
Через військові дії багато підприємств змушені були переїхати у безпечніші регіони. При цьому є потреба зберегти якомога більше зв’язків із партнерами та ...
Порушення законодавства про захист персональних даних
СИТУАЦІЯ У нашому закладі була створена АСУ (автоматична система управління) — це електронна база документів (відомості, накази тощо), до якої ...