...
Реєструйся

Чи законно заповнювати повістку просто на вулиці перед врученням: відповідь юриста


Вручення повісток у громадських місцях

Оскільки в Законі від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не зазначено, де саме має вручатися повістка, видавати повістки можуть будь-де, зокрема й на вулицях та біля метро.

Як пояснив начальник Управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, повістки в публічних місцях видаються насамперед через необхідність оновлення даних про чоловіків, які не приходять для цього до військкомату.

Що повинно бути в повістці

За словами голови Київської міської військової адміністрації Сергія Попка, «повістка обов’язково має містити підпис керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки й мокру печатку. В повістці мають бути зазначені ― дата вручення, адреса ТЦК та СП і час, в який потрібно туди звернутися».

 Повістки можуть вручати:

  • органи місцевого самоврядування;
  • керівники підприємств, установ, організацій, зокрема закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності своїм працівникам та студентам;
  • власники будинків особам, які там проживають;
  • безпосередньо посадові особи районного (міського) військового комісаріату.

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Формат (розмір): 210×297 мм • Обсяг: 60 с.

Чи законним є заповнення повістки на місці

Юристка Вікторія Тютюнникова вважає, що повістку можуть заповнювати перед врученням. Це законно. Але в тому разі, якщо це робиться у присутності голови ТЦК, від імені якого вручається повістка, або якщо він це робить особисто. Військовозобов’язаний отримує повістку, а у представника ТЦК залишається «корінець» та бланк із підписом про отримання повістки.

Джерело: ТСН

Вебінар “Військовий облік: новий порядок”

Матеріали до теми


Повноцінні вихідні гарно впливають на емоційний і фізичний стан — дослідження в Британії
Профспілки по всій Європі закликають уряди запровадити чотириденний робочий тиждень. Там, де пішли на такий експеримент, новим режимом виявились задоволені ...