...
Реєструйся

Чи зберігається право на отримання соціальної допомоги на дитину у разі працевлаштування на неповний робочий час жінки, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною?


До Головного управління Держпраці у Дніпропетровскій області звернулася за консультацією громадянка, яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, з питання можливості отримання соціальної допомоги на дитину, у разі виходу її на роботу.

Фахівцями Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області було надано роз’яснення, що жінка, яка фактично знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у період відпустки має право працювати на умовах неповного робочого часу a6o вдома. Робота з неповним робочим часом регулюється статтею 56 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). А саме відповідно до вимог частини 1 статті 56 КЗпП законодавчо визначено, що за угодою між працівником i власником a6o уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так i згодом неповний робочий день a6o неповний робочий тиждень.

На прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років a6o дитину з інвалідністю, в тому числі таку, що знаходиться під iï опікуванням, a6o здійснює догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, власник a6o уповноважений ним орган зобов’язаний встановлювати їй неповний робочий день a6o неповний робочий тиждень.

Встановлення неповного робочого часу оформляється шляхом подання працівницею відповідної заяви, в якій вона повинна вказати тривалість робочого часу, за яким вона хоче працювати, це може бути, як неповний робочий день так і неповний робочий тиждень. При цьому роботодавець не має права відмовити жінці, яка у період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виявить бажання працювати на умовах неповного робочого часу, i зобов’язаний встановити їй тривалість робочого часу, про яку вона просить.

Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому чacy або залежно від виробітку (частина 2 статті 56 КЗпП). При цьому робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (частина 3 статті 56 КЗпП).

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 затверджений «Порядок призначення i виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» (далі — Порядок № 1751). Також у пункті 13 Порядку № 1751 зазначено, що продовження трудової діяльності працівника, не є підставою для припинення таких виплат. Тобто у разі виходу на роботу на неповний робочий час, під час знаходження у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за працівницею зберігається право на отримання соціальних допомог на дитину.

Джерело: https://dp.dsp.gov.ua

Матеріали до теми


У Реєстрі електронних форм оновлено форму повідомлення про прийняття працівника на роботу
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2024 року № 967 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від ...
Чи оплачувати листок непрацездатності в разі встановлення групи інвалідності
Підставою для призначення застрахованій особі допомоги з тимчасової непрацездатності, за такими та пологами є сформований на підставі медичного висновку про ...
Мінсоцполітики роз’яснило нюанси реформи соціального страхування
Реформа соціального страхування, запланована на 2026 рік, передбачає підвищення максимального розміру страхової виплати до 40 тис. грн, продовження оплати лікарняних ...